06 Mart 2021 Cumartesi / 22 Recep 1442
Gece modu

Mamak’ta okul kantinlerine sıkı denetim

Kantinlerde çocukların sağlığını tehdit edecek unsurları ortadan kaldırmak için sıkı denetimler yapıldığını söyleyen Akgül, “Çocuklarımızın daha sağlıklı ortamlarda beslenmesi ve obezitenin önüne geçilmesi noktasında ciddi adımlar atıldı” dedi.

23 Eylül 2017 Cumartesi 07:00 - Güncelleme: 23 Eylül 2017 Cumartesi 07:00

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney ile birlikte okul kantinlerini denetledi.
Eğitim öğretim yılının başlamasıyla, kantinlerde çocukların sağlığını tehdit edecek unsurları ortadan kaldırmak amacı ile sıkı denetimler gerçekleştirdiklerini ifade eden Akgül, “Çocuklarımızın daha sağlıklı ortamlarda beslenmesi ve obezitenin önüne geçilmesi noktasında ciddi adımlar atıldı” dedi. 

Yahya Kemal Orta Okulu ve Şehit Cihan Yıldız Orta Okulu kantinlerine yapılan denetlemede kantinlerin genel olarak kurallara uyduğunu belirten Akgül, ”Kantin işletmecilerinin satılan ürünleri iyi koruması, hijyen koşullarına uymaları, muayenelerin eksiksiz yerine getirmeleri gibi pek çok konudaki çalışmaları bizleri oldukça memnun etti. Fakat bu titizliği yıl boyu göstermelerini bekliyoruz ve yıl boyu denetimlerimiz devam edecek” dedi.

HİJYENİN ÖNEMİ BÜYÜK

Öğrencilerin sağlığının her şeyden önemli olduğunu vurgulayan Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney de, “Yavrularımızın okul içinde beslenmelerine katkı sağlayan kantinlerimizin temizliğine büyük önem veriyoruz. Temiz ortamda çocuklarımız kendilerini daha mutlu hissediyorlar. Onların kendilerini mutlu hissetmesi bizleri de mutlu ediyor” dedi.