04 Mart 2021 Perşembe / 20 Recep 1442
Gece modu

Sincan’da Arakan için seferberlik

Myanmar hükümetine bağlı silahlı güçlerle Budist çetelerce Arakan’daki Müslümanlara karşı başlatılan katliamlar sürerken, Sincan’dan Arakan’a yardım eli uzanıyor. Sincan Belediyesi ve Sincan STK Platformu Arakan için harekete geçti.

23 Eylül 2017 Cumartesi 07:00 - Güncelleme: 23 Eylül 2017 Cumartesi 07:00

AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük, AK Parti Sincan İlçe Başkanı Fatih Omaç, STK başkanları ve yüzlerce Sincanlının katılımıyla Arakan’a yardım kampanyasının basın açıklaması yapıldı.

Arakan’da yaşanan drama dikkat çeken AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, toplanan yardımın önemini vurguladı. İslam dininin yaşatmayı esas aldığına işaret eden Gündoğdu, Doğu Türkistan’dan Suriye’ye, Filistin’den Irak’a kadar birçok ülkede benzer dramlar yaşandığını ifade etti.

Gündoğdu. “Sincan her zaman olduğu gibi yine kendisine yakışanı yaptı. Yardımını esirgemeyen tüm herkesten Allah razı olsun” diye konuştu. “Kardeşinin acısı senin acındır” diyen Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük da yardım kampanyasının öneminden bahsetti. Küçük, “Geçmişte Müslüman kardeşlerimiz nasıl bizim yardımımıza koştularsa bugün bizler de aynı şeyi yapmalıyız. Biz onlara bunu borçluyuz. İnşallah bugün burada yapacağımız yardımlar en kısa sürede ihtiyaç sahiplerine ulaşır” dedi.

BİR OLMA, DİRİ OLMA GÜNÜ

“Hayır” işlerinde yer almanın herkese nasip olmayacağını belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna ise, “Böyle hayırlı hizmetlerin ortağı olmak, hayırlı hizmetlere dahil olmak çok önemli bir meziyet. Hayır etmek herkese nasip olmaz. O da bir lütuf meselesidir. Bazıları vardır malını mülkünü bir kenara koyar kimseye hayrı olmaz geçer gider. İnşallah biz Sincan Belediyesi olarak üzerimize düşen vazifeyi yerine getirmek için gayret edeceğiz. Gün bir olma diri olma günüdür. Allah herkesin hayrını kabul etsin” diye konuştu.
Arakan’daki Müslüman kardeşlerimize nakdi yardım yapmak isteyenler Sincan Lale Meydanı›nda bağışta bulunabiliyor. 24 Eylül Pazar akşamına kadar devam edecek yardım kampanyasına tüm vatandaşlar davet edildi.