25 Şubat 2021 Perşembe / 13 Recep 1442
Gece modu

İşte en çok konuşulan dizi ve oyuncular

2013'ün basınında en fazla konuşulan yerli dizileri ve dizi oyuncuları belli oldu.

29 Aralık 2013 Pazar 07:00 - Güncelleme: 29 Aralık 2013 Pazar 14:54
Medya Takip Merkezi'nin (MTM) hazırladığı araştırmaya göre Muhteşem Yüzyıl, yılın en çok gündemde kalan yerli dizisi oldu. Dizi oyuncularında ise ilk sırada Beren Saat yer alırken onu, Necati Şaşmaz ve Kenan İmirzalıoğlu izlediler. İşte, MTM’nin en popüler yerli diziler ve dizi oyuncuları araştırması…

Yılın medyada en çok yer alan yerli dizileri ve dizi oyuncularının belirlendiği araştırmaya göre,

Muhteşem Yüzyıl 2013'de basının en fazla ilgisini çeken yerli dizi oldu. Meryem Uzerli'nin diziden ayrılması ile adından söz ettiren dizi, toplamda 5 bin 660 haber ve yazıya konu edildi.

Medya Takip Merkezi'nin hazırladığı araştırmada, gazete ve dergilerde en çok yansıma bulan ikinci dizi ise Kurtlar Vadisi Pusu oldu. ATV ekranlarında izleyicisi ile buluşan dizide, başrol oyuncusu Necati Şaşmaz'ın 'Polat Alemdar' karakteri, basının dikkatini çeken konulardan oldu. Dizi yıl boyunca, 2 bin 770 haber ve yazı ile basında yer aldı.

ATV'de yayınlanan Karadayı dizisi basında ses getiren diğer bir dizi oldu. Başrolde Kenan İmirzalıoğlu'nun rol aldığı dizi yıl genelinde, bin 606 haber ve yazı ile konuşuldu. Onu, Yalan Dünya ve Arka Sokaklar izlediler.