22 Eylül 2021 Çarşamba / 15 Safer 1443

Aşı karşıtı adamın ölmeden önceki son pişmanlığı

ABD'nin Las Vegas kentinde yaşayan 5 çocuk babası Michael Freedy'nin, koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetmeden önce attığı mesajda aşı olmadığı için pişmanlığını dile getirdiği ifade edildi. Aşı karşıtı olan Michael, son günlerini yoğun bakımda, makinelerin yardımı olmadan nefes alamayarak geçirdi. Freedy'nin eşi Jessica DuPreez, Freedy'nin hastanedeyken kendisine 'Lanet aşıyı yaptırmalıydım' diye mesaj attığını ifade etti.

1 Ağustos 2021 Pazar 17:09 - Güncelleme: 1 Ağustos 2021 Pazar 17:21

ABD'de yaşayan 39 yaşındaki Michael Freedy, eşi Jessica DuPreez ile tatile gittikten sonra aşı olmadı ve koronavirüse yakalandı.

Aşı karşıtı olan Michael, son günlerini yoğun bakımda, makinelerin yardımı olmadan nefes alamayarak geçirdi. Freedy'nin eşi Jessica DuPreez, Freedy'nin hastanedeyken kendisine "Lanet aşıyı yaptırmalıydım" diye mesaj attığını ifade etti.

Eşi öldükten sonra bir televizyon kanalına röportaj veren Michael'In eşi Jessica, "İnsanlara ne gibi etkileri olduğunu görmek için aşının piyasaya sürülmesinden itibaren sadece bir yıl beklemek istedi. Ancak bunun boş bir gerekçe olduğunu hastane odasında gördü. Ben ve en büyük oğlum ise aşı olmuştuk. Ona yeterince aşı olması yönünde ısrar etmediğimiz için çok pişmanım. Onunla 30 yıl daha yaşamayı çok isterdim. Birkaç gün oksijen verildi, ancak durumu düzelmedi. Altı gün hastanede kaldıktan sonra bana mesaj atıp yoğun bakıma kaldırıldığını, beni sevdiğini ve keşke aşı olsaydım şeklinde yazdığını gördüm. Doktorlar onu entübe etti ama o hayatını kaybetti' şeklinde konuştu.

AŞI KARŞITI GENÇ KORONADAN HAYATINI KAYBETTİ

Genç adam eşi ve 17, 10, 7, 6 ve 17 aylık beş çocuğunu geride bıraktı. ABD'deki sağlık yetkilileri, Amerikalıları Covid-19'a karşı aşı yaptırmaya ikna etmeye çalışıyor. (Haber Global)