20 Ocak 2022 Perşembe / 16 CemaziyelAhir 1443

Çok sayıda hedefe bomba yağdırdılar... İsrail komşuya saldırdı!

Filistin halkına sürekli eziyetler eden işgalci İsrail ordusu bu kez Suriye'de 'şüpheli' hedef bahanesi ile bazı noktalara bomba yağdırdı.

AA6 Ocak 2022 Perşembe 00:41 - Güncelleme: 6 Ocak 2022 Perşembe 00:41

İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, İsrail işgalindeki Golan'da askeri bölge yakınında bazı şüpheliler gözlendiğini belirtti.

Ordu sözcüsü, "(Silahlı) Kuvvetlerimiz, şüphelileri uzaklaştırmak için topçu ateşi kullandı. Şüpheliler de Suriye topraklarına çekildi." ifadelerini kullandı.

- İsrail'in Suriye'ye saldırıları

İsrail, iç savaşın başladığı 2011'den bu yana zaman zaman Suriye ve Golan Tepeleri'nden topraklarına roket atıldığını ileri sürerek, İran destekli Hizbullah güçlerine ve Suriye ordusuna ait askeri noktalara saldırılar düzenliyor.

Tel Aviv yönetimi bu saldırıların birçoğunu üstlenmese de hem Suriye yönetimi hem de Rusya, Suriye'ye yönelik birçok hava saldırısının arkasında İsrail'in olduğunda ısrar ediyor.

İsrail ilk kez 2019'un sonlarında "sürpriz bir şekilde" Suriye'deki İran hedeflerine yönelik hava saldırılarını üstlenmeye başlamıştı.

Eski İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, daha önce yaptığı açıklamada Suriye'ye yönelik bazı saldırıların kendilerince düzenlendiğini ifade etmişti.

İsrail, Suriye toprağı olan Golan Tepeleri'ni de 1967'den bu yana işgal altında tutuyor.