05 Mart 2021 Cuma / 21 Recep 1442
Gece modu

Esad'dan Papa'ya özel mesaj

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın, Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus'a özel bir mesaj ilettiği bildirildi.

29 Aralık 2013 Pazar 07:00 - Güncelleme: 29 Aralık 2013 Pazar 09:46
Vatikan'dan yapılan açıklamada, Vatikan'a gelen Suriyeli bir heyetin, Beşşar Esad'ın, Suriye hükümetinin tutumuna ilişkin özel bir mektubunu Papa'ya ilettiği belirtildi.
 
İnsani Yardımlardan Sorumlu Bakan Joseph Sweid'in liderliğindeki heyetin Vatikan Şehir Devleti'nin iki numarası Monsenyör Parolin ve Papalık Devletlerle İlişkiler Sekreteri Monsenyör Dominique Mamberti ile görüştüğü kaydedildi.
 
Mektubun içeriğine ilişkin ise bilgi verilmedi.
 
Seçildikten sonra ilk kez bir Noel ayinini yöneten Papa Franciscus, geleneksel "Urbi et Orbi" konuşmasında, "Suriye'deki çatışma çok fazla can aldı" diyerek, 7 Eylül'de yapılan, "Suriye'de Barış Duası"nın yarattığı birlik etkisinden duyduğu memnuniyeti dile getirmişti.
 
Suriye için acil yardım çağrısı yapan Papa Franciscus, "Tanrı'nın, Suriye halkına yeni acılar yaşatmaması için dua etmeye devam ediyoruz. Çatışmanın tarafları şiddete son vererek, insani yardım erişimini sağlamalı. Diğer dinlere inananlarla Suriye'de barış için dua edelim" demişti.