25 Şubat 2021 Perşembe / 13 Recep 1442
Gece modu

Hamas, 103 İsrail askeri öldürdüğünü açıkladı

Hamas'ın İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının başlamasından bu yana 103 İsrail askeri öldürdü.

GAZZE (AA) 28 Temmuz 2014 Pazartesi 07:00 - Güncelleme: 28 Temmuz 2014 Pazartesi 12:40
Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze'nin Cibaliye beldesinde çıkan çatışmada, 2 İsrail askerini daha öldürdüğünü duyurdu.
 
İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının başlamasından bu yana 91'den fazla İsrail askerinin öldürüldüğünü açıklamıştı.
 
Kassam Tugayları tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının başlamasından bu yana 91'den fazla İsrail askerinin öldürüldüğü, yüzlercesinin de yaralandığı belirtildi.
 
Açıklamada, "Ölen İsrail askerlerinin 91'den fazla olduğu, bu rakamın sadece direnişcilerle İsrail askerlerinin göğüs göğüse /yüz yüze girdikleri çatışmalarda direnişciler tarafından tesbit edilen rakam" olduğu ifadelerine yer verildi.
 
İsrail ordusu tarafından dün yapılan yazılı açıklamada, Gazze'ye yönelik saldırıların başladığı günden bu yana ölen İsrail askerlerinin sayısının 42'ye yükseldiği kaydedildi.
 
"Koruyucu Hat" adı altında 7 Temmuz'da Gazze'ye havadan saldırı başlatan İsrail ordusu, 17 Temmuz Perşembe akşamı da karadan saldırıya geçmişti. İsrail'in genellikle sivil yerleşim birimlerini hedef aldığı saldırılarda şu ana kadar bin 35 Filistinli öldü, 6 binden fazla kişi yaralandı.
 
10 İSRAİLLİ ASKER DAHA ÖLDÜRÜLDÜ
 
Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze'nin Şucaiyye Mahallesi'ne sınır bölgede düzenlediği operasyonda 10 İsrail askerini öldürdüğünü duyurdu.