07 Mart 2021 Pazar / 23 Recep 1442
Gece modu

İşgalci Ermenistan'a ağır darbe! Azerbaycan yeni bilançoyu açıkladı

Azerbaycan ordusu, işgalci Ermenistan güçlerine kayıp verdirmeye devam ediyor. Son yapılan açıklamada çok sayıda Ermenistan askeri personelin etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

AA/İHA30 Ekim 2020 Cuma 07:45 - Güncelleme: 30 Ekim 2020 Cuma 09:17

Azerbaycan ordusunun, ateşkese rağmen cephenin farklı istikametlerinde gece boyunca Azerbaycan askerlerine ve yerleşim birimlerine ateş açan Ermenistan güçlerine kayıplar verdirdiği bildirildi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, çatışmaların, ağırlıklı olarak cephenin Ağdere, Hocavend ve Gubadlı yönlerinde devam ettiği belirtildi.

Ermenistan ordusunun saldırı girişimlerinin önlendiği, dün gün boyu ve bugün gece saatlerinde cephenin farklı bölümlerinde Ermenistan ordusuna ait 2 Su-25 uçağı, 3 T-72 tankı, 1 zırhlı piyade aracı, 2 "Smerç" ve 1 "Grad" füze sistemi, 10 farklı tipte top, 2 Gvozdika kundağı motorlu obüs, 1 OSA uçaksavar, 1 P-18 radar aracı ve 4 otomobilin imha edildiği, çok sayıda askeri personelin etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

Cephenin, Azerbaycan ordusunun kontrolünde olduğu vurgulandı.

ERMENİSTAN ORDUSU SİVİL YERLEŞİM BİRİMLERİNİ HEDEF ALMAYI SÜRDÜRÜYOR

Azerbaycan, Goranboy, Terter, Ağdam ve Ağcabedi bölgelerine Ermenistan ordusu tarafından ateş açıldığını duyurdu.

Ermenistan ordusu yeni insani ateşkes ihlallerini sürdürerek, sivil yerleşim birimlerini hedef almaya devam ediyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, yerel saatte 07.35’ten itibaren Goranboy, Terter, Ağdam ve Ağcabedi bölgelerine Ermenistan ordusu tarafından ateş açıldığı belirtildi.

Açıklamada, Ermenistan ordusunun saldırılara ilişkin Azerbaycan ordusu tarafından gerekli önlemlerin alındığı aktarıldı.