27 Şubat 2021 Cumartesi / 15 Recep 1442
Gece modu

İsrail AA'nın bulunduğu binayı bombaladı

İsrail ordusu, Anadolu Ajansı'nın Gazze ofisinin bulunduğu binayı vurdu. İsrail ordusu, Anadolu Ajansı'nın (AA) Gazze ofisinin bulunduğu binayı vurdu. Gazze'nin batısında yer alan Ensar bölgesinde basın ofislerinin de bulunduğu binaya İsrail ordusu tarafından saldırı düzenlendi. Saldırıda binanın 3'üncü katında bulunan AA ofisi herhangi bir zarar görmezken, vurulan 10'uncu katta ağır hasar meydana geldi. Saldırıda ölen ya da yaralanan olup olmadığına ilişkin henüz bilgi alınamadı. Gazze'de görevini fiilen sürdüren eski Filistin hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, 7 Temmuz'dan bu yana hayatını kaybeden Filistinli sayısının bin 119'a, yaralıların ise 6 bin 550'ye ulaştığını açıklamıştı. BM kararlarına daha önce defalarca uymamış olan İsrail, 7 Temmuz Pazartesi günü 'Koruyucu Hat' adıyla Gazze'ye yönelik hava ve denizden saldırılar başlatmış, 17 Temmuz Perşembe günü de karadan saldırıya geçmişti. Kaynak: AA

29 Temmuz 2014 Salı 07:00 - Güncelleme: 29 Temmuz 2014 Salı 13:18
İsrail ordusu, Anadolu Ajansı'nın (AA) Gazze ofisinin bulunduğu binayı vurdu.
 
 
Gazze'nin batısında yer alan Ensar bölgesinde basın ofislerinin de bulunduğu binaya İsrail ordusu tarafından saldırı düzenlendi. Saldırıda binanın 3'üncü katında bulunan AA ofisi herhangi bir zarar görmezken, vurulan 10'uncu katta ağır hasar meydana geldi.
 
 
Saldırıda ölen ya da yaralanan olup olmadığına ilişkin henüz bilgi alınamadı.
 
 
Gazze'de görevini fiilen sürdüren eski Filistin hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, 7 Temmuz'dan bu yana hayatını kaybeden Filistinli sayısının bin 119'a, yaralıların ise 6 bin 550'ye ulaştığını açıklamıştı.
 
 
BM kararlarına daha önce defalarca uymamış olan İsrail, 7 Temmuz Pazartesi günü "Koruyucu Hat" adıyla Gazze'ye yönelik hava ve denizden saldırılar başlatmış, 17 Temmuz Perşembe günü de karadan saldırıya geçmişti.
 
 
Kaynak: AA