07 Mart 2021 Pazar / 23 Recep 1442
Gece modu

İsrail durmuyor! İsrail okulu vurdu: 15 ölü!

İsrail, Gazze'de Birleşmiş Milletler'e (BM) ait bir okul binasını vurdu. İlk gelen haberlere göre 15 ölü var.

30 Temmuz 2014 Çarşamba 07:00 - Güncelleme: 30 Temmuz 2014 Çarşamba 09:29
İsrail ile Hamas arasında insanı yardım amaçlı, ABD, Türkiye, Mısır ve Katar'ın arabuluculuk ettiği kısa süreli ateşkes görüşmeleri çıkmaza girerken, İsrail Ramazan Bayramı'nın üçüncü günü olan Çarşamba sabahı Birleşmiş Milletler'e ait bir okulu vurdu. İlk gelen bilgilere göre Gazze'deki BM okuluna İsrail tarafından gerçekleştirilen saldırılarda en az 15 kişi yaşamını yitirdi. Salı gününü Çarşambaya bağlayan gece ve sabahın erken saatlerinde gerçekleşen İsrail saldırılarında ölü sayısı 32 olarak açıklanırken, İsrail ile Hamas arasında patlak veren saldırılar sonucu ölen Filistinli sayısının 1200'ü, İsrailli sayısının da 55'i geçtiği belirtildi.
 
BM yetkilileri saldırılarda ölen Filistinlilerin çoğunluğunu sivillerin oluşturduğunu, 6700 kişinin de yaralandığını açıkladı.
 
İsrail BM'nin aracını vurdu: 2 ölü
 
İsrail ordusu, Gazze'nin kuzeyinde Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu'na ait bir aracı hedef aldı, saldırıda iki kişi hayatını kaybetti.
 
İsrail ordusunun, Gazze'nin kuzeyinde Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu'na (UNRWA) ait bir aracı hedef aldığı, saldırıda iki kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi.
 
Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref el-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail ordu birliklerinin, UNRWA'ya ait bir aracı hedef aldığını belirtti. Kudra, saldırıda araçta bulunan Filistinli doktor Beşir el-Hicar ile kardeşi Semir'in hayatını kaybettiğini ifade etti. 
 
Cebaliya Mülteci Kampı'na saldırı
 
Kudra ayrıca Gazze'nin kuzeyindeki Cebaliya Mülteci Kampı'na düzenlenen saldırıda 10 Filistinli'nin hayatını kaybettiğini söyledi.
 
Sağlık Bakanlığı Sözcüsü bugün, 7 Temmuz'dan bu yana süren saldırılarda ölenlerin sayısının bin 158'e yükseldiğini, 7 bin kişinin de yaralandığını açıklamıştı.