06 Mart 2021 Cumartesi / 22 Recep 1442
Gece modu

Kabe'de Gazze duası: Siyonist İsrail'i...

Kabe'de başta Filistin'deki Müslümanlar olmak üzere zulüm altındaki tüm mazlumlar için dua edildi.

23 Temmuz 2014 Çarşamba 07:00 - Güncelleme: 23 Temmuz 2014 Çarşamba 12:54
Kabe'nin Başimamı Şeyh Dr. Abdurrahman es-Sudeysi, binlerce Müslümana kıldırdığı vitir namazında yaptığı duaya, ''Allah'ım bizi güzel ahlaka ve hayırlı işlere yönlendir, bütün kötülüklerden koru. Cennetini kazanacak ameller işlememizi sağla''diye başladı.
 
Duasında, İsrail saldırılarına maruz kalanGazzelileri anan Sudeysi, ''Allah'ım Filistin'deki kardeşlerimizle beraber ol, işlerini kolaylaştır. Korku içindeler, güvenliklerini sağlayıp, durumlarını düzelt Allah'ım. Şehitlerini kabul et, yaralı ve hastalarına şifa ver, onları kurtuluşa erdir Allah'ım" ifadelerini kullandı.
 
"Siyonist Yahudileri sana havale ediyoruz''
 
Sudeysi, duasında şunları kaydetti:
 
"Allah'ım işgalci ve saldırgan Siyonist Yahudileri sana havale ediyoruz. Onların kötülüklerinden sana sığınırız. İşlerini boz, koşuşturmalarını ve kurnazlıklarını boşa çıkar, Allah'ım.''
 
Suriye'deki iç savaşta hayatını kaybeden, evlerini terk eden ve Esed rejiminin saldırılarına hedef olan siviller için de Sudeysi, ''Allah'ım Şam'daki kardeşlerimizin sıkıntılarını gider. Zulüm altındalar, onlara yardım et, ey zayıfların kurtarıcısı" şeklinde dua etti.
 
Filistin ve Suriye'de akan kanın durması için edilen dua esnasında cemaatin, zaman zaman ağladığı görüldü.