11 Ağustos 2022 Perşembe / 14 Muharrem 1444

Kabil'de korkutan patlama

Kabil'de Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı yakınlarında patlama meydana geldi. Patlamanın bir füzenin eve düşmesi sonucu meydana geldiği belirtildi. Güvenlik kaynaklarının verdiği bilgiye göre 1 çocuk hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı.

29 Ağustos 2021 Pazar 15:47 - Güncelleme:

Afganistan'ın başkenti Kabil'de şiddetli patlama meydana geldi. Kabil'in kuzeyindeki Hoca Buğra semtinde yaşanan hadisede 1 çocuk hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı.

Kabil'de korkutan patlama

Patlamanın bir füzenin eve düşmesi sonucu meydana geldiği belirtildi. Kabil polis teşkilatından bir güvenlik kaynağı, bir roketin başkentin 15. bölgesine isabet ettiğini aktardı.

ABD Başkanı Joe Biden, dün yaptığı açıklamada, başkent Kabil'de bir saldırı daha beklendiği yönünde istihbarat aldıklarını dile getirmişti.

Tahliye çalışmalarının sürdüğü Kabil Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'na yakın bölgede 26 Ağustos Perşembe günü iki ayrı patlama meydana gelmişti.

Havalimanındaki terör saldırılarında çok sayıda sivil, Taliban mensubu ve ABD askeri ölmüştü. İntihar saldırısıyla aynı gün, ülkeden ayrılmak üzere olan ABD ordusu havalimanı yakınlarında mühimmat imha işlemleri yapmış ve 4 büyük patlama sesi daha duyulmuştu.