09 Mart 2021 Salı / 25 Recep 1442
Gece modu

Kıbrıs’ta diplomatik skandal

Rum Yönetimi Başkanı Anastasiadis, Kıbrıs görüşmelerinde istedikleri kabul edilmeyince; önce bağırmaya başladı, gözlüklerini fırlattı, sigara yaktı, masayı yumrukladı ve masadan kaçtı.

25 Temmuz 2014 Cuma 07:00 - Güncelleme: 25 Temmuz 2014 Cuma 07:00

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in heyetleri ile birlikte gerçekleştirdikleri BM denetimindeki müzakerelerde Rum lider tarafından ciddi bir diplomatik skandala imza atıldı. Nikos Anastasiadis, Türk tarafının gayet sakin bir şekilde götürdüğü görüşmede gergin tavırları ile dikkati çekti.

Masadakiler şok oldu

Rum-Türk tarafının yakınlaşmaların dikkate alınması gerektiği yönündeki görüşlerini açıklaması sırasında şiddetle buna karşı çıkan Anastasiadis, sesini yükseltti, gözlüklerini fırlattı ve sigara içilmesi yasak olmasına rağmen odada sigara içti. Uzunca süre bu gerginliği devam eden Rum lider sonunda heyetini orada bıraktı ve görüşme yerini terketti. Nikos Anastasiadis’in bu tutumu herkesi şok ederken, BM, Türk tarafı ile kalan Rum heyetinden basına açıklama yapılmaması ricasında bulundu.