07 Mart 2021 Pazar / 23 Recep 1442
Gece modu

Obama çiftiyle ilgili şok iddia

ABD Başkanı Barack Obama ile eşi Michelle Obama’nın boşanmak üzere olduğu konuşuluyor. İddialara göre Mandela’nın cenaze töreninde Barack Obama ile Danimarka Başbakanı Helle Thorning-Schmidt’in samimi anları boşanma sürecini hızlandırdı.

26 Aralık 2013 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 26 Aralık 2013 Perşembe 15:03
Amerika’daki tabloid gazeteler, Başkan Barack Obama ve eşi Michelle’in boşanma hazırlığı içinde olduğunu yazdı. Sansasyonel haberleriyle tanınan National Enquirer’e göre, Michelle Obama, eşine boşanma davası açtı. Yine medyada yer alan haberlere göre, çift, ayrı odalarda kalıyor. Michelle Obama’nın, eşinin Mandela’nın cenazesi sırasında Danimarka’nın kadın başbakanı Helle Thorning-Schmidt’le samimi anlarını kıskandığı için boşanma sürecini hızlandırdığı iddia ediliyor.

Beyaz Saray’dan konuyla ilgili şu ana kadar herhangi bir açıklama yapılmadı. ABD medyasında Başkan’a yakın, ismi açıklanmayan kaynaklara dayandırılan haberlere göre, çiftin evliliği “tehlikede”… Çiftin uzun süredir geçimsizlik yaşadığı, fakat kızları ve Obama’nın siyasi kariyeri nedeniyle evliliklerini sürdürmeyi tercih ettikleri iddia ediliyor. Görgü tanıkları, Mandela’nın cenazesindeki olaydan sonra, çiftin Beyaz Saray’a dönüşte tartıştığını ve Michelle Obama’nın eşine, “yeterince katlandım” dediğini duyduklarını iddia ediyor.