06 Mart 2021 Cumartesi / 22 Recep 1442
Gece modu

Pussy Riot üyesi Mariya Alyohina Moskova'ya geldi

Rusya'daki aftan yararlanan Pussy Riot müzik grubunun üyelerinden Mariya Alyohina serbest bırakıldıktan sonra Moskova'ya döndü

AA25 Aralık 2013 Çarşamba 07:00 - Güncelleme: 25 Aralık 2013 Çarşamba 12:26
Rusya'da bir kilisede Devlet Başkanı Vladimir Putin'i protesto ettikleri "korsan konser" nedeniyle tutuklanan müzik grubu Pussy Riot'un üyelerinden Mariya Alyohina tahliye edildikten sonra Moskova'ya döndü.
 
 
Rusya'nın Nijniy Novgorod şehrindeki cezaevinden serbest bırakılan Alyohina, saat 23.10 sularında trenle Moskova'ya geldi. Alyohina'yı tren garında, yakınları ve destekçileri karşıladı.
 
 
Alyohina, sabah saatlerinde tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edilmişti. Müzik grubu üyelerinden Nadejda Tolokonnikova da akşam saatlerinde serbest kalmıştı. Pussy Riot grubu üyeleri Alyohina ve Tolokonnikova, Moskova'daki Hram Hrista Spasitelya'da (Kurtarıcı İsa Katedrali) Putin aleyhine ''kaçak konser'' düzenlemişlerdi. Pussy Riot grubu üyeleri, "holiganizmi yaymak ve dine karşı nefreti körüklemek" suçlarından ağustos ayında ikişer yıl hapse mahkum edilmişti. Müzik grubu, Putin'in yanı sıra iktidarı desteklediği gerekçesiyle Rus Ortodoks Kilisesi'ni de eleştirmişti.