22 Ocak 2021 Cuma / 8 CemaziyelAhir 1442
Gece modu

Putin'den koronavirüs açıklaması: Tahmin etmek imkansız

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 'Yeni koronavirüs suşları ile durumun nasıl gelişeceğini tahmin etmek imkansız.' dedi.

star.com.tr14 Ocak 2021 Perşembe 19:39 - Güncelleme: 14 Ocak 2021 Perşembe 19:39

Rusya Federasyonu'na bağlı Udmurtya Cumhuriyeti Başkanı Alexander Brechalov'la pandemiyle ilgili görüşen Vladimir Putin, duruma bağlı olarak, hastanelerde koronavirüs enfekte hastaların tedavisi için yer tahsis edilmesi amacıyla, komşu bölgelerle sürekli temas halinde olunması talimatı verdi.

Putin görüşmede, "Size komşu bölgelerden meslektaşlarınızla temas halinde olmanızı rica ediyorum, çünkü durumun yakın gelecekte bu yeni türler ve benzerleriyle nasıl gelişeceğini henüz tahmin edemiyoruz.' dedi.

Putin, bir yerde aşırı vaka sayısı ve bunun sonucunda hastanelere fazla yüklenme olmaması için, bölgelerin iletişim halinde olması ve süreci hassas bir şekilde yöneterek zamanında karar alması gerektiğini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı, "Bu yatakların insanların ikamet yerlerine daha yakın olması gerektiği açık. Ancak bölgenizde, Volga bölgesinde her şey yakınınızda. Bu yüzden meslektaşlarınızla kesinlikle sürekli iletişim halinde olmanız gerekiyor." talimatı verdi.

star.com.tr