07 Mart 2021 Pazar / 23 Recep 1442
Gece modu

Şatah için Beyrut'ta cenaze töreni düzenlendi

Lübnan'da düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybeden eski Maliye Bakanı Muhammed Şatah için başkent Beyrut'ta resmi cenaze töreni düzenlendi.

29 Aralık 2013 Pazar 07:00 - Güncelleme: 29 Aralık 2013 Pazar 15:51

Şehitler Meydanı'ndaki Muhammed el-Emin Camisi'nde düzenlenen törene, Başbakan Necib Mikati, yeni hükümeti kurmakla görevlendirilen Temmam Selam ve 14 Mart İttifakı üyelerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda devlet yetkilisi katıldı. Şatah'ın ailesinin de hazır bulunduğu törene Lübnanlılar da yoğun katılım gösterdi.

Şatah ve koruması Tarık Bedr'in tabutları, yine bir suikast sonucu hayatını kaybeden eski Başbakan Refik Hariri'nin kabrinin bitişiğinde yer alan Muhammed el-Emin Camisi'ne "tekbirler" eşliğinde getirildi. Şatah ile koruması, Hariri'nin bulunduğu anıt mezara defnedilecek.

Eski Lübnan Başbakanı Saad el-Hariri'nin siyasi danışmanlığını yapan ve Suriye rejimi ile Hizbullah'a yönelik eleştirileriyle tanınan eski Maliye Bakanı Muhammed Şatah'a yönelik bombalı saldırıda, Şatah'ın da aralarında bulunduğu 6 kişi hayatını kaybetmiş, 70 kişi yaralanmıştı.