01 Mart 2021 Pazartesi / 17 Recep 1442
Gece modu

Sifonu iki kez çekti terörist ilan edildi!

ABD’de ‘kabin görevlilerinin endişesi’ nedeniyle uçuşları iptal edilen iki Müslüman yolcu, ırkçı ve dini ayrımcılığa maruz kaldıklarını söyleyerek soruşturma başlatılması çağrısında bulundu. Yolcular, “Hayatımda hiç bu kadar aşağılanmadım” diye konuştu.

STAR21 Eylül 2019 Cumartesi 07:00 - Güncelleme: 21 Eylül 2019 Cumartesi 10:47

ABDERRAOOF Alkhawaldeh ve Issam Abdallah adlı yolcular Dallas’a gitmek için American Airlines’ın bölgesel ortağı Mesa Havayolları’nın uçağına bindi. Ayrı seyahat eden Alkhawaldeh ve Abdallah tanıştıkları için yerlerine otururken birbirlerine el salladı. Bir süre sonra uçuşta gecikme olduğu anonsu yapıldı. Bunun üzerine Abdallah tuvalete gitti. Abdallah tuvaletten çıkarken ‘kapıyı dinleyen’ bir kabin görevlisiyle yüz yüze geldi. Birkaç dakika sonra uçuşun iptal edildiği anonsu yapıldı ve yolculardan uçağı terk etmeleri istendi.

FBI SORGUYA ALDI 

Alkhawaldeh’e göre bir kabin görevlisi yolculardan birine uçuşun güvenlik kaygıları nedeniyle iptal edildiğini söyledi.İki yolcuyu kapıda sivil ve üniformalı polis memurları karşıladı. Daha sonra bir FBI ajanı da geldi. FBI görevlisi, Abdallah’ı bir odaya sokup adını ve işini sordu, bavulunun yeniden aranacağını söyledi. Abdallah’a göre FBI görevlisi, kabin memurunun kendisiyle uçmaktan rahatsız olduğu için polisi aradığını, rahatsızlığın tuvalette sifonu iki kez çekmesinden kaynaklandığını anlattı. FBI görevlisi bir süre sonra Abdallah’tan özür diledi ve gidebileceğini söyledi. American Airlines’tan yapılan açıklamada, uçuşun ‘kabin görevlilerinin ve bir yolcunun’ endişesi nedeniyle iptal edildiği belirtildi. Açıklamada “American Airlines ve tüm bölgesel ortaklarımız kabin görevlileri ve yolcularımızın güvenlik endişelerini dikkate alma zorundadır” denildi.