02 Mart 2021 Salı / 18 Recep 1442
Gece modu

Başkan Çelik: Farklılıklarımız, Zenginliğimizdir

Şehzadeler Belediyesi’nin Karayenice Mahallesi’nde düzenlediği iftar programına, Karayenice ve çevre mahalle sakinleri yoğun katılım gösterdi. Her akşam bir mahallede iftar programı düzenlediklerini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, iftar davetine katılan herkese teşekkür etti.

İZMİR/STAR25 Temmuz 2014 Cuma 07:00 - Güncelleme: 25 Temmuz 2014 Cuma 09:25

Her akşam farklı bir mahallede verilen iftar sofralarında vatandaşlarla bir araya gelen Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik dün akşam Karayenice Mahallesi’ndeki vatandaşlarla bir araya geldi. Mahalle meydanında düzenlenen iftar programına AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur, İl Gençlik Kolları Başkanı Halil Özkan, Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Şehzadeler Gençlik Kolları Başkanı Volkan Karabulut ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ramazan ayının son günlerinin yaşandığını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Karayenice ve çevre mahallelerimizden gelip davetimize katıldığınız için öncelikle hepinize çok teşekkür ediyorum. Rabbim tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Ramazan ayının sonuna geliyoruz. Bir hüznü yaşıyoruz adeta. Ama bu gece bin aydan daha hayırlı olduğuna inandığımız Kadir Gecesi’ni ihya ediyoruz. Ramazan ayının sonuna yaklaştığımız şu günlerde her zamankinden daha çok duaya ihtiyacımız var. Bizler bu gün oruçlarımızı rahatça tutarken, iftarlarımızı hep bir arada açabiliyorken, İslam coğrafyasında Müslüman kardeşlerimiz acı çekiyorlar. Doğu Türkistan’da oruç tutmak bile yasak. İslam coğrafyası paramparça. Her gün onlarca insanın ölüm haberi geliyor. Filistin öksüz, Mescid-i Aksa mahzun gözyaşı döküyor. Gazze’de iftar vakti olduğunda kardeşlerimiz su içerek değil, şahadet şerbeti içerek oruçlarını açıyorlar. Öyleyse bizler tüm Müslüman kardeşlerimiz için dua etmeliyiz. İşte bu mübarek geceler dualarımızın, niyazlarımızın gözyaşlarına karışarak, İslam dünyası için yakaracağımız dua edeceğimiz gecelerdir. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. Şükürler olsun ki her bir karış toprağı şehit kanlarıyla sulanmış olan bu cennet vatanda, bir ve beraber bir şekilde kardeşçe yaşayabiliyoruz. Farklılıklarımız olabilir, farklı siyasi düşüncelerimiz, mezheplerimiz olabilir. Ancak bunlar bir çatışma unsuru değil bir zenginliktir. Bizim birçok ortak paydamız var. Bunlardan biri oruçtur, iftardır, Kur’andır, namazdır. Bu ortak paydalarımızın kıymetini bilmeliyiz. Birlik ve beraberlik içerisinde farklılıklarımıza saygı duyarak, ebediyete kadar bu bayrak altında, bu cennet vatanda kıyamete kadar yaşamayı rabbim hepimize nasip etsin. İnşallah İslam dünyası’ da bu sıkıntılarından kurtulup huzura kavuşsun. Sonraki Ramazanlar’da kardeşlik, barış ve sevgi hakim olsun. Şu mübarek gecelerin, iftar vaktinin hürmetine, Filistin’de kadın, çocuk, yaşlı demeden kardeşlerimizi katleden, katil devlet İsrail’de kahrolsun, perişan olsun, kardeşlerimiz kurtulsun, Mescid-i Aksa hür olsun” dedi.