02 Mart 2021 Salı / 18 Recep 1442
Gece modu

Bir ziyaretten iki müjde

Başkan Cengiz Ergün, makamında konuk ettiği Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan ile ilçedeki cadde üzeri otoparkların yetki devir protokolünü imzaladı. Ergün, Ahmetli Kavşak Projesi ihalesinin de yaklaşık 10 gün içerisinde gerçekleşeceğini müjdeledi.

24 Eylül 2017 Pazar 07:00 - Güncelleme: 24 Eylül 2017 Pazar 07:00

Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, Atatürk Bulvarı ve Hükümet Caddesi üzerindeki 145 araçlık otoparkların yetki devir protokolünü imzalamak üzere, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü ziyaret etti. 

Ziyarette protokolle ilgili ilk olarak Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün açıklamalarda bulundu. Başkan Ergün, “Akhisar ve Sarıgöl’de cadde üzere otoparkların devrini gerçekleştirmiştik. Bugün de Ahmetli ilçemizdeki otoparkların yetki devrini imzalıyoruz. Değerli başkanımıza ve ilçe halkımıza hayırlı olsun. İlçe içerisindeki trafiğin daha sağlıklı kullanılması noktasında başkanımız ve ekibi daha duyarlı çalışacaktır. Vatandaşımızın huzuru ve refahı için bu çalışmayı gerçekleştirecek” diye konuştu. 

Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan da, “Ahmetli’mizde ana cadde ile ilgili geçmişten gelen sıkıntılarımız vardı. Düzensiz araç parkları meclisimizde de tartışıldı. Bu sorunu otopark işletmeciliği ile düzenlenebileceğini düşündük. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza bu konudaki taleplerimizi ilettik. Kendisi, bizi kırmadı. Ana caddemizdeki trafik akışı daha sağlıklı ve güvenli olacak. Biz de bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğiz. İnşallah birlikte daha büyük hizmetlerin yapılmasına vesile olacağımıza inanıyorum. Zaten Atatürk Bulvarı’nda yol çalışmaları başladı” dedi.

KAVŞAK PROJESİ İHALEYE ÇIKIYOR 

Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan’ın konuşmasının ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ilçe halkının yıllardır özlemini çektiği kavşak projesinin de yaklaşık 10 gün içerisinde ihaleye çıkacağını müjdeledi. Başkan Alhan da yapılan çalışmalar dolayısıyla teşekkürlerini iletti ve konuşmaların ardından Ahmetli ilçesindeki cadde üzeri otoparkların yetki devir protokolü taraflarca imzalandı.