08 Mart 2021 Pazartesi / 24 Recep 1442
Gece modu

Çocuklara Bayram Sevinci Yaşattılar

Bayramlıklar Mardinlilerden

İZMİR/STAR24 Temmuz 2014 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 24 Temmuz 2014 Perşembe 11:35

İzmir Mardinliler Federasyonu (İMAF) Ramazan bayramı öncesi yüzlerce çocuğa bayramlık giysi armağan etti. İMAF Yönetim Kurulu Üyesi Beşir Çoban'ın öncülüğünde başlatılan kampanyanın sonunda İzmir'de yaşayan yoksul ailelerin çocukları mağazaya götürülüp giydirildi.

İMAF Ramazan ayında yaptığı gıda yardımının ardından giysi yardımı da gerçekleştirdi. Beşir Çoban'ın başlattığı kampanya sonuçlandırıldı. Kampanya kapsamnında yüzlerce çocuk aileleri ile birlikte mağazaya götürüldü. Çocuklar gönüllerince bayramlık seçti.

 

ÖRNEK OLSUN

Federasyon binasında yapılan giyecek teslimine İzmir'in tanınmış sanatçıları Ömer Köroğlu, Mikrop adıyla tanına Hikmet Durmuş da katıldı. İzmir Mardinliler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Şakin Irmak, Beşir Çoban ve ekibini yaptığı çalışmadan dolayı tebrik ederek, “Beşir kardeşim ve ekibi gönüllük esasıyla gerçekten çok başarılı ve hayırlı bir iş yaptı. Çocukların mağazaya götürülmesinden, kıyafet seçiminden her noktasına varana kadar  her şey düşünülmüş.Bugün burada çocuklarımızın yüzündeki bayram mutluluğunu şimdiden görüyoruz. Dilerim ki bu görüntü farklı iş adamı hayırseverlerin de dikkatini çeker ve örnek olur” dedi.

İMAF Yönetim Kurulu Üyesi Beşir Çoban da, giyecek yardımına emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Karınca kararınca katkı koyan tüm dostlara minnnetarız. Çocuklarımızın bu mutlu bağrışlarını duymak bizim için en büyük sevinç. Önümüzüdeki yıllarda bu halkayı büyütmek daha fazla insanımıza ulaşmak istiyoruz” diye konuştu.

 

SİZ DE KATKI SUNUN

Şair Ömer Köroğlu da, İMAF'ın İzmir'de örnek bir kurum olduğunun altını çizerek, “Ben sosyal sorumluluk projesi kapsamına giren davet edildiğim her etknliğe gidiyorum. Mardinliler Federasyonu bu konuda en çok zaman ayırdığım kurumlardan birisi. Bu örnek dayanışma ortamının sürmesi için tüm hayırseverlere çağrıda bulunuyorum, lütfen siz de katkı sunun” sözlerine yer verdi.

Sanatçı Mikrop da çocuklara şarkı söyledi. Konuşmaların ardından çocuklara giyecekleri teslim edildi.