08 Mart 2021 Pazartesi / 24 Recep 1442
Gece modu

Deniz DEV;Basın demokrasinin vazgeçilmez aracıdır

Basın Yayın ve Enformasyon İzmir İl Müdürü Deniz DEV, 1908 yılı 24 Temmuz'da basında sansurün kaldırılışının yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Deniz Dev mesajında şu görüşlere yer verdi:

İZMİR/STAR24 Temmuz 2014 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 24 Temmuz 2014 Perşembe 09:35


‘’Tarafsız ve doğru habercilik anlayışı ile kamu yararını gözeten, ahlaki değerlerden ödün vermeden kamuoyunu bilgilendirme görevini yerine getiren basın, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri konumundadır. 24 Temmuz 1908 tarihinde II. Meşrutiyet'in ilanı ile basında sansürün kaldırılması, Türk basınının arzulanan düzeyde gelişmesi bakımından çok önemli bir dönüm noktasıdır.


Demokrasilerin vazgeçilmez şartlarından biri olan halkın haber alma hakkı ve ifade özgürlüğü, şüphesiz işlevini tam yerine getiren, sorumluluklarının bilincinde olan bir medya sayesinde mümkün olabilmektedir. Bu düşüncelerle; şeffaf, demokratik ve açık toplum hedefine ulaşma yolunda üzerine düşen görevi büyük bir özveri ile yerine getirmeye çalışan tüm basın camiasının Basın Bayramını kutlar, selam ve saygılarımı sunarım.’’dedi.