08 Mart 2021 Pazartesi / 24 Recep 1442
Gece modu

İZFAŞ'tan Yeni Bir Fuar; Kırtasiye Fuarı

İzmir yeni ve çok önemli bir ihtisas fuarı daha kazanıyor. STI - Kırtasiye, Ofis Araçları ve Eğitim Teknolojileri Fuarı, 12-15 Mart 2015 tarihleri arasında düzenlenecek. Türk Fuarcılığının doğduğu şehir İzmir'de, kırtasiye sektörüne yönelik ilk ihtisas fuarı İZFAŞ tarafından gerçekleştirilecek.

İZMİR/STAR25 Temmuz 2014 Cuma 07:00 - Güncelleme: 25 Temmuz 2014 Cuma 10:12

Fuarcılık sektörünün öncü kurumu İZFAŞ, 2015 yılında yeni başarılara imza atacak. Gelecek yıl yapılacak bu organizasyonla İzmir, "fuarlar ve kongreler şehri" olma hedefine bir adım daha yaklaşacak. Fuar'da; ziyaretçiler sektördeki tüm yenilik ve gelişmelerle tanışma fırsatı yakalayacak. 

Kırtasiye Fuarı'nın alanında öncü, uluslararası bir etkinlik olması için çaba sarfedeceklerini söyleyen İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs "İZFAŞ, 1990 yılında, uluslararası fuarcılıkta yaşanan köklü değişikliklerin bir neticesi olarak, ihtisas fuarları yapmak için kuruldu. Kurumumuz, Türkiye'nin ilk ve sürekliliği olan tek uluslararası fuarı, İzmir Enternasyonal Fuarı'nın (İEF) organizasyonunu üstlenmesinin yanısıra, kente ihtisas fuarları kazandırma, İzmir'in fuarcılık sektöründen aldığı payı artırma kararlılığını da taşıyor. STI - Kırtasiye, Ofis Araçları ve Eğitim Teknolojileri Fuarı da bu doğrultuda oluşturuldu. Kentimize; alanında dünyanın üç büyük fuarı arasında yer alan, ülkemizin uluslararası kabul görmüş en önemli ve en etkin ihtisas fuarı olan MARBLE -  Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı ve İzmir'in marka fuarları arasında yer alan ve Avrupa'nın en büyüğü olan IF WEDDING FASHION İZMİR - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı ölçüsünde, yeni fuarlar kazandırmak istiyoruz" diye konuştu.

Profesyonel ziyaretçiye yönelik olarak planlanan fuarda; kırtasiye ve ofis araçlarına, eğitim araç ve gereçlerine, laboratuvar ve zeka geliştirici oyunlar ile inovatif ürünlere yer verilecek.

STI - Kırtasiye, Ofis Araçları ve Eğitim Teknolojileri Fuarı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) tarafından İzmir Ticaret Odası ve İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği işbirliğinde organize edilecek.