06 Mart 2021 Cumartesi / 22 Recep 1442
Gece modu

İzmir’de Yok Böyle İftar

Menderes Belediyesi tarafından ilçede ilk kez gerçekleştirilen iftar organizasyonları Görece ve Özdere ile devam etti. Özdere’de denize sıfır noktada yapılan iftara yazlıkçılar büyük ilgi gösterdi.

İZMİR/STAR24 Temmuz 2014 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 24 Temmuz 2014 Perşembe 10:45

Menderes Belediyesi’nin iftar buluşmaları vatandaşların yoğun ilgisi ile devam ediyor.  İlçenin merkezinde bulunan Gençlik Parkı’nda her gün bin 500 kişi iftar sofralarında ağırlanırken, çeşitli mahallelerde de farklı iftar noktalar kurularak, vatandaşlarla bir araya geliniyor. Yapılan etkinlikler kapsamında Görece ve Özdere’de de iftar buluşması gerçekleşti. Bin kişinin katıldığı Görece’de ki etkinlik renkli görüntülere sahne olurken, tatil beldesi Özdere’de ise denize sıfır noktada iftar sofrası kuruldu. Mavi ve yeşilin buluştuğu noktadaki organizasyona yazlıkçılar büyük ilgi gösterdi.

 

ETKİNLİKLER SÜRECEK 

Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu,” Belediye olarak başlattığımız iftar etkinliklerimizi ilçe merkezinde bulunan Gençlik Parkı’nda her gün gerçekleştirirken, farklı bölgelerde de iftar sofraları kurarak daha fazla insanımızla beraber oluyoruz. Bu kapsamda Gümüldür’de düzenlediğimiz iftar sonrası Görece ve Özdere’de de vatandaşlarımızla buluştuk. Etkinliklerimize vatandaşlarımızın yoğun ilgisi bizi mutlu ediyor. Bugüne kadar yapılmayanı yapmak bize nasip olduğu için ayrıca mutluyuz. İnşallah bu tür özlenen etkinlikleri görev süremiz boyunca yapmaya devam edeceğiz” dedi,

 

DENİZ MANZARALI İFTAR 

Özdere’deki etkinlikle alakalıda konuşan başkan Soylu, “Sahil şeridimizde yer alan Özdere’de farklı bir organizasyon düşünerek, belediyemiz tarafından Özdere Gençlik Parkı’ndaki düzenleme yaptığımız alanı iftar organizasyonu için hazırladık. Denize sıfır noktada gerçekleştirdiğimiz yeşillendirme çalışması ile vatandaşlarımızın oruçlarını mavi ve yeşilin buluştuğu noktada açmasını istedik. Gerçekleştirdiğimiz çalışma vatandaşlarımızdan büyük ilgi gördü.  Özdere’nin eşsiz deniz manzarası eşliğinde bin kişinin katılımıyla iftarımızı açtık. İnşallah bundan sonraki süreçte de güzel etkinliklere hep birlikte imza atacağız” dedi.

 

ÇOCUKLAR UNUTULMADI 

Etkinlikler kapsamında iftar yemeğinin ardından vatandaşlara Osmanlı şerbeti ikram edildi. Organizasyonlarda ayrıca “ Çay Bizden Sohbet Sizden “ etkinliği de gerçekleşti. Oruçlarını afiyetle açan vatandaşlar belediye tarafından kendilerine ikram edilen çayları yudumlayıp keyifle sohbetlerini gerçekleştirdiler.  Çocukların da unutulmadığı etkinlikte pamuk şeker ve macun ikramı da yapıldı.