03 Mart 2021 Çarşamba / 19 Recep 1442
Gece modu

KARGEM'le Kazandılar

Karşıyaka Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (KARGEM) son üniversite sınavlarında da önemli bir başarıya imza attı.

İZMİR/STAR31 Temmuz 2014 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 31 Temmuz 2014 Perşembe 11:17

KARGEM'de üniversiteye hazırlanan 113 öğrencinin 55'i, en çok tercih edilen fakültelere yerleşerek akademik yaşama atıldı. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar “Hem biz hem de öğrencilerimiz büyük emek verdik. Karşılığını başarı ile aldık” dedi.

 

EN İYİ OKULLARA GİRDİLER

Karşıyaka'da yaşayan ihtiyaç sahibi öğrenciler için ücretsiz kurs imkanı sağlayan ve dar gelirli ailelerin çocuklarını geleceğe hazırlayan KARGEM, son yapılan üniversiteye giriş sınavlarında da fark yarattı. KARGEM'de üniversiteye hazırlık kursu alan 113 öğrenciden 55'i hayallerini gerçeğe dönüştürdü ve istedikleri fakülteleri kazanma imkanı buldu. KARGEM'li öğrenciler, ODTÜ, Hacettepe, Gazi, 9 Eylül ve Ege gibi Türkiye'nin önde gelen üniversitelerini kazanarak akademik yaşama ilk adımı attı.

 

GELECEĞİN MÜHENDİSLERİ

KARGEM'in başarılı öğrencileri, ağırlıklı olarak da Mühendislik, Hukuk, Kimya, Matematik, Öğretmenlik, Hemşirelik gibi bölümleri tercih etti. KARGEM'in, önümüzdeki yıl da farklı seviyelerden yüzlerce Karşıyakalı öğrencinin eğitimine katkı sağlayacağı, lise giriş sınavlarına hazırlık için 5'ten 8. sınıfa kadar 469, üniversite giriş sınavlarına hazırlık için ise 9'dan 12. sınıfa kadar 426 öğrencinin eğitim göreceği belirtildi.

 

EMEĞİN KARŞILIĞINI BAŞARI İLE ALDIK

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Eğitimde fırsat eşitliği yaratmak ve daha fazla öğrencimizin bir üst öğrenime geçmesini sağlamak için KARGEM'le çok önemli bir görev üstleniyoruz. Çocuklarımızın eğitim yaşamlarını ve geleceklerini önemsiyoruz. Biz ve evlatlarımız, bu yıl da verdiğimiz emeğin karşılığını başarı ile aldık. Hepsini tebrik ediyorum ve bu başarı grafiğinin her geçen dönem artacağına inanıyorum” dedi.