07 Mart 2021 Pazar / 23 Recep 1442
Gece modu

KİTVAK İle Ramazan Coşkusu

Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Hastanesi Kurma ve Geliştirme Vakfı( KİTVAK) tarafından Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi Çocuk Onkoloji Bölümün'de kanser tedavisi gören çocuklarımız için ramazan bayramı nedeniyle kutlama düzenlendi.

İZMİR/STAR24 Temmuz 2014 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 24 Temmuz 2014 Perşembe 15:15

KİTVAK'ın her yıl geleneksel olarak kutladığı etkinlikte, animatörlerin gösterisi çocuklar tarafından beğeni ile izlenirken. Sofra Grubu tarafından hazırlanan pasta kesiminden sonra, hediyelerin dağıtımı ile etkinlik son buldu. Etkinlik sonunda bu özel günde tümü ile organizasyonu üstlenerek, oyuncakların alımında katkıda bulunan Dokuz Eylül  Rotaract Klübü'ne günün anısına plaket teslim edildi. 

KİTVAK Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Dedeoğlu, "Birlik, beraberliğin yaşandığı özel günler bizler için çok önemli. Çocuklarımızın motivasyonu için elimizden geldiğinde destek olmaya çalışıyoruz, yaşadıkları küçük mutluluklar hastalıklarını yenmek için onlara güç olsun. Bu vesile ile hem hasta ve hasta yakınlarımızın hem de KİTVAK bağışçı ve gönüllülerimizin bayramlarını kutluyoruz. Bu günü özel kılan Dokuz Eylül Rotaract Klübü'ne de ayrıca şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

Vakfın Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Hastanesi ve E.Ü. Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi'nden sonra 2.konukevi projesini de yine hayırseverlerin ayni ve maddi yardımlarıyla hayata geçirdiklerini belirten Dedeoğlu, " Dokuz Eylül Kitvak Konukevi kaba inşaatını tamamladık. Hem hastane ham de konukevimiz Türkiye'nin dört bir yanından gelen hasta ve hasta yakınlarına hizmet veriyor. Hizmetlerimizden faydalanan kişiler ile sohbet ettikçe, çok doğru projelere imza attığımıza kanaat getiriyoruz. Ramazan Bayramı nedeniyle fitre ve zekat bağışında bulunmak isteyen hayırseverler Halkbank Konak Şb. ( Iban TR 74 0001 2009 7340 00 16 0000 08 ) 16000008  no'lu KİTVAK hesabını kullanabilirler" diye konuştu.