29 Kasım 2023 Çarşamba / 17 CemaziyelEvvel 1445

Mide ağrısı psikolojisini bozdu, intihar etti

Muğla'nın Fethiye İlçesinde yıllardır mide ve karın ağrısı çeken ve sık sık doktorlara giden fakat bir türlü sonuç alamayan evli 5 çocuk 3 torun sahibi 64 yaşındaki Süleyman Yılmaz, girdiği bunalımdan kurtulamayınca evinin banyosunda av tüfeği ile canına kıyarak yaşamına son verdi. Süleyman Yıldız'ın daha önce de tarım ilacı içerek intihara teşebbüs ettiği, oğlunun güçlükle elinden aldığı öğrenildi.

ERDOĞAN CANKUŞ 25 Şubat 2013 Pazartesi 07:00 - Güncelleme:
Mide ağrısı psikolojisini bozdu, intihar etti
Olay, Fethiye'nin Karaçulha Beldesi Cumhuriyet Mahallesi 352. Sokak Gökalan mevkiinde 4 numaralı evde meydana geldi. Mide ve karın ağrısı çektiği ileri sürülen ve sık sık doktorlara götürülen Süleyman Yılmaz, dün sabah saatlerinde evde yalnız iken tarım ilacı içmeye kalktı. Babasının evde yalnız olduğunu fark eden oğlu Yusuf Yılmaz son anda babasının elindeki tarım ilacına müdahale ederek aldı. Babası ile konuşan, yaptığının yanlış olduğunu söyleyen Yusuf Yılmaz durumu evin yakınındaki komşularına haber vermeye gitti. Yusuf Yılmaz'ın evden ayrılmasını fırsat bilen Süleyman Yıldız av tüfeğiyle intihar etti. Silah sesini duyan Yusuf Yılmaz ve komşuları, eve gittiklerinde Süleyman Yılmaz'ın banyoda kendini av tüfeği ile vurmuş şekilde kanlar içerisinde buldu. Oğlu ve komşuları durumu polise bildirirken olay yeri inceleme ekipleri evin içerisinde inceleme ve araştırma yaptı. Süleyman Yılmaz'ın cesedi geniş çaplı inceleme ve araştırma için Muğla Adli Tıpa gönderildi.

"MİDE AĞRISI YÜZÜNDEN PSİKOLOJİSİ BOZULDU"
Süleyman Yılmaz oğlu Yusuf Yılmaz, "Babamız uzun süredir karın, mide ağrısı çekiyordu. Çok değişik doktorlara götürdük. Bir sonuç alamadık. Bunu takıntı haline getirdi. Bu nedenle psikolojisi bozuktu. Psikiyatriye de götürdük yine değişen bir şey olmadı. Sabah babama uğradım. Elinde tarım ilacı vardı. O zehir şişesini elinden alıp dışarıya attım. Bu yüzden hemen komşudan yardım istemeye gittim. O sırada tüfekle canına kıydı. Çok üzgünüz" dedi.

Olayla ilgili soruşturma çok yönlü sürdürülüyor.