02 Mart 2021 Salı / 18 Recep 1442
Gece modu

MÜSİAD İzmir Basın İftarı İzmir Park’ta Yapıldı

MÜSİAD İzmir Şubesi Basın İftar Programı ve Karting Turnuvası İzmir Park - İzmir Ülkü Yarış Pisti Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. İftar ve Karting Turnuvasına Basının önde gelen güzide temsilcileri ve çalışanlarının yanı sıra çok sayıda sanayici ve işadamı katıldı.

İZMİR/STAR23 Temmuz 2014 Çarşamba 07:00 - Güncelleme: 23 Temmuz 2014 Çarşamba 13:19

Programın açılışını MÜSİAD İzmir Şubesi Başkan Yardımcısı, Kurumsal İlişkiler ve Basın Komisyonu Başkanı Kadir Uçar yaptı. 

MÜSİAD sinevizyonunun gösterildiği programda daha sonra kürsüye gelen MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü, “Birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarımızı güçlendirdiğimiz, bu güzel iftar sofrasında bizleri buluşturan Cenab-ı Hakk’a şükrediyor, şahsım ve MÜSİAD İzmir ailesi adına, hepinizi saygıyla selamlıyorum, Basın İftarı ve Karting Turnuvası programımıza hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Cennetin kapılarının açılıp cehennemin kapılarının kapatıldığı, şeytanların zincire vurulduğu, mübarek iklimin her yanı sardığı kutlu Ramazan-ı Şerif'in son haftasına gelmiş bulunuyoruz.

Her kesimin, bilgi edinme, haber alma, özgür düşünce; ifade ve eleştiri hakkına sahip olduğu dünyamızda, temel insan haklarından olan, düşünce ve ifade özgürlüğünün kullanılmasının başlıca yollarından birisi, basın ve yayın organlarıdır.

Toplumların gelişiminde, doğrulanmış kaynağa dayalı bilgilendirme, objektif kriterlere dayalı aydınlatma ve gerçeği ortaya çıkararak kamuoyu oluşturma gibi, önemli bir görevi, başarıyla yürüten bölgemizin gözü kulağı siz değerli Basın mensubu yöneticilerinin ve çalışanlarının başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

“MÜSİAD’ın “Yüksek Ahlak – Yüksek Teknoloji” düsturu ile 24 yıl öncesinden bugünlere ışık tutan vizyonunun daha iyi anlaşıldığı bir dönemde, dün nasılsa, yarın da hiç bir ayrım yapmadan, ülkemiz yararına ekonomik ve sosyal çalışmalar yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Bu yıl da, Ramazan ayını İslam coğrafyalarındaki gelişmeler sebebiyle buruk bir şekilde yaşadıklarını ifade eden Ülkü, “Üzülerek ifade etmek isterim ki, Irak’ta ve Gazze’de yaşanan gelişmelerin bölge barışı, güvenliği ve huzuruna büyük bir darbe vurduğuna inanıyoruz. Ramazan’ı idrak ettiğimiz şu günlerde, İsrail’in Gazze’ye yönelik yapmış olduğu zorbalığı ve şiddeti kınıyoruz.

MÜSİAD olarak, öncelikle, Dünyanın neresinde, kim tarafından yapılırsa yapılsın ve gerekçesi her ne olursa olsun, kim tarafından yapılırsa yapılsın, her türlü zulmün bir insanlık suçu olduğuna inanıyoruz. Devlet eliyle yapılan zorbalık ve şiddetin de bir an önce durdurulması ve bu acıyı durdurmaya yönelik bütün adımların biran önce atılması gerektiğine inanıyoruz.

Bu saldırılar olurken, gerek Gazze ile aynı kutsal değerlere sahip İslam Dünyası’nın, gerekse evrensel hukuk kurallarının bağlayıcılığına inanan Dünya ülkelerinin, içinde bulundukları bu suskunluğu bozarak, “insanlık” adına gerekli olan tüm adımları atmasını, “insan” olmanın verdiği sorumluluk adına her türlü maddi-manevi desteği Gazze’den esirgememeleri gerektiğini ifade ediyoruz” diye konuştu.

“Huzur, Güven ve İstikrar Önceliğimizdir”

Ülkemizin Huzur, Güven ve İstikrarı önceliğimizdir. Bu noktada, önemli gündem maddemiz olan Kadim Medeniyetimizin tarihinde, ilk defa milletin tercihiyle gerçekleştirilecek, Cumhurbaşkanlığı seçiminin, Milletimizin sağduyusu ile en doğru şekilde sonuçlanacağından eminiz.

“Paylaşarak Büyümeyi Hayat Tarzı Olarak Benimsemiş İşadamlarıyız”

Mevlana, "Güzellik birdir ama aynaları çoğaltırsan, o da çoğalır" diyor. MÜSİAD Ailesi olarak, modern, fakat acımasız dünyanın dar kalıplarıyla hareket etmeyen, sadece rekabet ederek değil, paylaşarak büyümeyi, sürtüşerek değil, anlaşarak hareket etmeyi, kendisine bir hayat tarzı olarak benimsemiş işadamlarıyız.

Sadece benim olmalı, ya da, ben varsam, başkasına hayat hakkı tanımam demeyip, buyur gel, hepimize yer var, birlikten güç doğar demeyi, ilke edinmiş, gönül dostlarıyız.

Ülkemizin, en itibarlı ve yaygın iş adamları derneği olmanın verdiği şeref ve heyecan ile hedeflerimize yürüyoruz. Önümüzdeki yıl, kuruluşumuzun 25. yılını kutlayacağız. Hamdolsun, yurtiçinde 78, yurt dışında da, 56 ülkede, 150 temsil noktasına ulaşan büyük bir aile olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Konuşmamın sonunda; Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu Cehennem ateşinden kurtuluş olan bu mübarek ayın tüm İslam Âlemi' ne huzur, sağlık, mutluluk, barış ve birliktelik getirmesini Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyorum. Ayrıca Kadir Gecenizi ve Pazartesi günü kutlayacağımız Ramazan Bayramınızı şimdiden tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Toplantıda sırayla, Turkuaz Medya Grubu adına Hüseyin Kocabıyık, Yenigün Gazetesi adına Eyüphan Gündoğdu, Sky Medya Grup adına Kemal Kamburoğlu birer konuşma yaptı. Dostane ve manevi bir havada gerçekleşen program İftar sonrası yapılan Karting turnuvasıyla devam etti. Altı grubun iştirak ettiği Karting turnuvasında sporcular kıyasıya mücadele ettiler. Renkli görüntülere sahne olan yarışma gecenin ilerleyen vakitlerine kadar devam etti.