25 Şubat 2021 Perşembe / 13 Recep 1442
Gece modu

Uzundere'de Geri Sayım Başladı

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Uzundere Rekreasyon Alanı ile ilgili çalışmaların son hızla devam ettiğini belirterek “1 ay içinde yüklenici firmanın işi bitecek. Bu süre içinde Nasrettin Hoca heykelinin başı da konulacak. Çalışmanın tamamlanması için gerekeni yapıyoruz.” dedi

İZMİR/STAR31 Temmuz 2014 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 31 Temmuz 2014 Perşembe 13:19

Karabağlar Belediyesi’nin prestij projelerinden biri olan Uzundere Rekreasyon Alanı çalışmaları’nda sona yaklaşıldı. Seçim sonrası yüklenici firma ile sorunları çözen Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, çalışmaların 1 ay içinde tamamlanacağını söyledi.

İçinde 37,5 metre yüksekliğinde göle maya çalan Nasrettin Hoca heykeli, Nuh’un Gemisi olarak tasarlanan heykel bina gibi sanatsal eserlerin yanı sıra çeşitli hayvan figürlerinin yer aldığı çocuk oyun alanlarının da bulunduğu Uzundere Rekreasyon Alanı yakın zamanda Karabağlar’a kazandırılacak . Rekreasyon alanında ayrıca, 2 bin 500 kişilik bir de amfi tiyatro bulunuyor. Karabağlar Belediyesi sanatsal ve kültürel etkinliklerin bazılarını burada gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

KISA SÜREDE HALKIMIZIN HİZMETİNE SUNACAĞIZ

Söz konusu alanda yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen ve konuya ilişkin bilgiler veren Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu yüklenici firmanın çalışmalarını bir ay içinde tamamlayacağını, Nasrettin Hoca heykelinin başının da bu süre içerisinde yerine konulacağını söyledi.Yüklenici firmanın çalışmalarından sonra belediye ekiplerinin alana gireceğini söyleyen Selvitopu “Belediye ekipleri ağırlıklı olarak çevre düzenlemelerini yapacaklar. Bu projeler bizden önce başlayan çalışmalar ve yarım bırakılamaz. Projenin tamamlanması için elimizden gelen çalışmayı yapacağız. Amacımız en kısa zamanda halkımızın hizmetine sunmak olacak. ” dedi.