02 Mart 2021 Salı / 18 Recep 1442
Gece modu

Yaşlılara Evde Bayram Bakımı

Bayraklı Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Engelliler Merkezi tarafından, ihtiyaç sahibi yaşlılara ve engelli vatandaşlara yönelik başlatılan 'Evde Kuaför Hizmeti' tüm hızıyla sürüyor. Bu kapsamda Ramazan Bayramı öncesi ziyaret edilen evlerde ağır engelli ve yatalak hastalar ile ilkokullardaki dar gelirli ailelerin öğrenci çocuklarına bayram öncesi ücretsiz kuaför bakımı hizmeti verildi.

İZMİR/STAR31 Temmuz 2014 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 31 Temmuz 2014 Perşembe 13:11


Sosyal Yardım İşleri Engelli Merkezi ekipleri tarafından geçtiğimiz aylardan bu yana yürütülen proje gereğince haftanın her günü ortalama 10 kişinin evine gidilerek, erkek-kadın saç kesimi ve sakal tıraşı yapılıyor. Hizmetten faydalanmak isteyen yaşlı ve engelli vatandaşlar, Bayraklı Belediyesi Engelliler Merkezi'ni arayarak randevu alıyor. Belediyenin erkek-kadın kuaförü, randevu alınan adrese giderek talep sahibine saç-sakal kesiminden, bakımına kadar hizmet veriyor. Ramazan Bayramı öncesi de taleplere yanıt veren ekip, ziyaret ettikleri evde hem yaşlı, engelli, yatalak hasta ve dar gelirli ailelerin bayramını kutladı hem de bayram bakımı yaptı.


 


MUTLULUK VERİCİ


Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, vatandaşlardan gelen taleplere yanıt vermekten dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, " Göreve geldiğimizden bu yana engellileri hayatımızın bir parçası olarak kabul ettiğimizi söyledik ve bu anlayışla da hiçbir zaman desteğimizi esirgemedik. Engellilerimizin, yaşlılarımızın ve tüm vatandaşlarımızın hak ettiği en iyi belediye hizmetlerini verebilmek için ayrım yapmadan çalıştık. Ramazan Bayramı dolayısıyla da böyle bir hizmetle vatandaşlarımıza ulaşmak sevindirici, mutluluk verici” diye konuştu.