01 Mart 2021 Pazartesi / 17 Recep 1442
Gece modu

AÖF yaz okulu sınav sonuçları açıklandı mı? AÖF yaz okulu sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖF yaz okulu sınavları 14-15 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi. AÖF yaz okulu sınav sonuçları açıklandı mı? AÖF yaz okulu sonuçları ne zaman açıklanacak? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. Sınavın üzerinden bir hafta geçmesinin ardından, sonuçların açıklanmasını bekleyen öğrenciler, internet üzerinden sorgulamalarına hız verdi. İşte, AÖF yaz okulu sınav sonuçlarına ilişkin ayrıntılar...

25 Eylül 2019 Çarşamba 09:07 - Güncelleme: 25 Eylül 2019 Çarşamba 09:07
AÖF yaz okulu sınav sonuçları açıklandı mı? AÖF yaz okulu sonuçları ne zaman açıklanacak? sorularının yanıtları merak ediliyor. Açıktan üniversite eğitimine devam eden öğrencilerin, 15 Eylül 2019 tarihinde katıldıkları AÖF yaz okulu sınav sonuçları heyecanla bekleniyor. Sınavın üzerinden bir hafta geçmesinin ardından, sonuçların açıklanmasını bekleyen öğrenciler, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştiriyorlar. AÖF yaz okulu sınav sonuçları hakkında merak edilenlerin tümüne haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz. İşte tüm detaylar... 
 
AÖF YAZ OKULU SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI MI? 
AÖF yaz okulu sonuçları henüz açıklanmadı. AÖF yaz okulu sınav sonuçları, Anadolu Üniversitesi'nin belirlediği tarihlerde açıklanacak. AÖF'ün en fazla 15 gün sonuç açıklama süreci düşünülürse, sonuçların 30 Eylül tarihine erişime açılacağı söylenebilir.
 
 
 
 
AÖF NEDİR?
Açıköğretim Fakültesi,1982 yılında kurulmuş olan ve Uzaktan eğitim metoduyla öğrencilerine hizmet veren bir fakültedir.
 
Kendi ikamet ettiği ilde üniversite kazanamayıp farklı illerde okuma imkanı olmayan, hatta örgün olarak üniversite okumaya fırsatı olmayan Türk vatandaşlarının imdadına koşan bir sistemdir.Tüm Türkiye’de hizmet veren açıköğretim fakültesi, bunun yanı sıra KKTC, Türki Cumhuriyetler ve Batı Avrupa’da da Türk vatandaşlarımıza hizmet sunmaktadır.
 
AÖF YAZ OKULU NEDİR?
Yaz okulu; birçok üniversitede uygulanan ve öğrencilerin geçemedikleri derslerini yaz döneminde almalarını sağlayan bir sistemdir. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinde olmayan bu uygulama, 24 Nisan 2019 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Yaz Okulu Yönetmeliği” ile artık uygulamaya geçirilmiştir.
 

 
 
YAZ OKULUNA KİMLER KAYIT YAPTIRABİLİR?
1- Yaz okuluna güz ve bahar döneminde kayıt yenileten-yeniletmeyen, yarı yıl fark etmeksizin tüm Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan Fakültelerin öğrencileri kayıt yaptırabilir.
 
2- 2018-2019 öğretim yılında son kez yapılacak üç ders sınavına girme hakkı bulunan öğrenciler isterlerse yaz okuluna başvurabilirler. Ancak yaz okuluna kayıt yaptıran öğrenci, üç ders sınavına katılamaz.
 
3- Öğrenciler, üst yarıyıl ya da alt yarıyıllardan hiç almadıkları dersleri yaz okulunda alabilir. Tüm bu koşullarda yaz okulunda en fazla 5 ders seçebilirler.
 
4- Öğrenim gördüğü programda FF harf notlu dersi/dersleri olan öğrenci yaz okulunda bu dersi/dersleri alabilir.
 
5- Genel Not Ortalaması (GNO) 2,00'ın altında olan öğrenciler, koşullu geçtikleri dersleri yani CD, DC ve DD harf notu aldıkları ders/dersleri yaz okulunda alabilir.