23 Nisan 2024 Salı / 15 Sevval 1445

AÖL ders seçimi nasıl yapılır? AÖL ders seçimi ne zaman sona eriyor?

Öğrenim hayatını Açık Öğretim Lisesi üzerinden devam ettiren tüm öğrenciler AÖL ders seçimi ne zaman sona eriyor? AÖL ders seçimi nasıl yapılır? gibi soruların yanıtları merak ediliyor. AÖL ders seçimleri, kayıt yenileme sürecini tamamlayan öğrenciler tarafından öğrenci numarası ve şifre ile giriş yapılarak tamamlanacak. Ders seçme işlemleri en geç 4 Ekim tarihine kadar sürecek. Ders seçme işlemi, sistemde yer alan 'Ders Seçme ve Kayıt Yenileme İşlemleri” menüsü altında yer alan “Ders Seçme İşlemi“ seçeneğinden yapılacak. AÖL ders seçimine dair tüm detaylar haberimizin içerisinde yer alıyor.

4 Ekim 2019 Cuma 07:00 - Güncelleme:
AÖL ders seçimi nasıl yapılır?  AÖL ders seçimi ne zaman sona eriyor?
AÖL ders seçimi ne zaman sona eriyor? AÖL ders seçimi nasıl yapılır? sorularının yanıtları öğrenim hayatını Açık Öğretim Lisesi'de devam ettiren öğrenciler tarafından merak ediliyor. Kayıt yenileme ve ilk kayıt işlemini yapacak olan öğrenciler, ders seçimlerini Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) internet sitesi üzerinden gerçekleştirecekler. AÖL ders seçimleri, kayıt yenileme sürecini tamamlayan öğrenciler tarafından öğrenci numarası ve şifre ile giriş yapılarak tamamlanacak. Ders seçme işlemleri en geç 4 Ekim tarihine kadar sürecek. AÖL ders seçimi hakkında tüm merak edilenlere haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz. İşte tüm detaylar.. 
 
AÖL DERS SEÇİMİ NE ZAMAN SONA ERİYOR? 
AÖL ders seçimleri, kayıt yenileme sürecini tamamlayan öğrenciler tarafından öğrenci numarası ve şifre ile giriş yapılarak tamamlanacak. Ders seçme işlemleri en geç 4 Ekim tarihine kadar sürecek.
 
Açık Öğretim Lisesine İlk Kayıt (Yeni Kayıt) yaptıran öğrenciler, ilk kayıt ücretini (30 TL) anlaşmalı bankalara yatırdıktan sonra öğrencilik durumu Aktif olanlar 18 Ekim 2019 tarihine kadar ders seçme işlemini yapabilecektir.  
 
 

AÖL DERS SEÇİMİ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

 
 
 
 
AÖL DERS SEÇİMİ NASIL YAPILIR? 
Ders seçme işlemi, sistemde yer alan "Ders Seçme ve Kayıt Yenileme İşlemleri” menüsü altında yer alan “Ders Seçme İşlemi“ seçeneğinden yapılacak. 
 
Süresi içerisinde ders seçme işlemini yapmayan/yapamayan öğrencilerin ders seçme işlemleri sistem tarafından yapılacak.
 
Ders seçimi yapan öğrenci sistem üzerinden seçmiş olduğu derslerin listesi ile Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek kitaplarını alacak.
 

 
KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NE KADAR?
Açık Öğretim Lisesine kayıt yenileme yaptıracak öğrenciler, her yıl belirlenen kayıt yenileme sınav ücretini ödemek zorundadır. 2019 yılında bir dönem için kayıt yenileme Sınav Bedeli olarak; 30 TL ve Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği hesabına; 5 TL olarak belirlenmiştir. (30 TL Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Sınav Bedeli olarak anlaşmalı bankalara yatırılacak. 5 TL ise Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği banka hesabına veya makbuz karşılığında teslim edilecektir.)
 
Öğrenci adayı, T.C. Kimlik Numarası beyan ederek T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankasının bankamatiklerine (ATM) veya Türkiye Vakıflar Bankası şubelerine giderek ya da ilgili bankaların internet bankacılıkları üzerinden “MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü” hesabına 30 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir. (T.C. vatandaşı olmayan öğrenci adayları ise İl Göç İdaresi Müdürlüklerinden alacakları yabancı kimlik numarası ile anlaşmalı bankalara müracaat edeceklerdir.)