08 Temmuz 2020 Çarşamba / 17 Zilkade 1441
Gece modu

AÖL kayıt yenileme ücreti 2019 ne kadar?

Eğitim hayatını açık lise üzerinden devam ettiren binlerce öğrenci AÖL kayıt yenileme ücreti 2019 ne kadar? AÖL kayıt yenileme ne zaman bitiyor? gibi soruların yanıtlarını araştırıyorlar.

27 Eylül 2019 Cuma  11:26 - Güncelleme: 27 Eylül 2019 Cuma 11:26
AÖL kayıt yenileme ücreti 2019 ne kadar? AÖL kayıt yenileme ne zaman bitiyor? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı 1. dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 21 Ağustos 2019 tarihinde başladı. 
 
AÖL KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NE KADAR? 
 
AÖL kayıt yenileme ücreti her yıl yeniden belirleniyor. Açık Öğretim Lisesine kayıt yenileyecek olan öğrenciler, her yıl belirlenen Kayıt Yenileme Katılım Bedelini ödemek zorundadırlar. 
 
Öğrenci adayı, T.C. Kimlik numarasını beyan ederek Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine giderek Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, MEB Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına, 30 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir. (Not: Halk Bankası ayrıca havale ücreti talep etmektedir.)
 
Kayıt Yenileme bedelinin 5 TL' si ise Halk Eğitim veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü Okul Aile Birliklerinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu okullardaki ilgili görevliye makbuz karşılığında ödenecektir.
 
Kayıt Yenileme için Katılım Bedelinin ödendiği, sistem üzerinden görünmektedir. Sistemde görünmeyen ödemeler, kayıt yenileme işlememizin gerçekleşmesini engeller. Bunun için Katılım Bedelinizi doğru hesaba yatırdığınızdan emin olunuz.