05 Mart 2021 Cuma / 21 Recep 1442
Gece modu

Atatürk Üniversitesi açıköğretim ikinci üniversite kayıtları başladı

Atatürk Üniversitesi açıköğretim fakültesi kayıt işlemleri devam ediyor. ATA AÖF ikinci üniversite kayıtları internet üzerinden alınıyor.

26 Ekim 2017 Perşembe 11:03 - Güncelleme: 26 Ekim 2017 Perşembe 11:03

ATA AÖF kayıtları 2017 yılında da yoğun ilgi görüyor. Atatürk Üniversitesi açıköğretim ikinci üniversite kayıtları vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor.  Atatürk Üniversitesi açıköğretim fakültesi ikinci üniversite ön kayıt işlemleri  8 Mayıs tarihinde başladı ve 8 Ekim’de son bulacak. 

 

ATA AÖF KAYITLARI NE ZAMAN?

Atatürk Üniversitesi açıköğretim fakültesi ikinci üniversite ön kayıt işlemleri  8 Mayıs tarihinde başladı ve 8 Ekim’de son bulacak. Adaylar ön kayıtlarını Atatürk Üniversitesi’nin resmi internet sitesi olan ataaof.edu.tr üzerinden yapabilecekler. 

 

ATA AÖF İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAYITLARI NASIL YAPILIR?

İkinci üniversite ön kayıt işlemini Yükseköğretim Bilgi Sisteminde (YÖKSİS) mezuniyet ya da öğrencilik bilgisi mevcut olan öğrenci adayları https://obs.atauni.edu.tr/AOF/IkinciUniversite/Kayit/Default.aspx linkinden yapabilirler. Bu adresten ön kayıt işlemini yapan (YÖKSİS bilgisi olan) adayların bu işlemin ardından kesin kayıt işlemleri için herhangi bir belge göndermelerine kesinlikle gerek yoktur. Bu adayların kesin kaydı materyal ücretinin yatırılmasının ardından Fakültemiz tarafından otomatik olarak yapılacaktır. Ancak, Özel Güvenlik ve Koruma Önlisans Programı ya da Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Önlisans Programına kayıt yaptıracak olanlar, en az %40 engel durumu olan öğrenciler, gaziler, birinci dereceden şehit ve gazi yakını olanlar ve  uyruğundan biri T.C. olup yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar aşağıda verilen ilgili belgeleri göndermek zorundadırlar.

Belge talep edilmediği halde herhangi bir belge gönderen öğrencilerin evraklarına ait sorumluluk Fakültemize ait olmayacaktır.

YÖKSİS’te mezuniyet bilgisi olmayan öğrencilerin bilgilerini YÖKSİS'e işletmek üzere mezun oldukları yükseköğretim kurumu ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

YÖKSİS’e mezuniyet bilgisini işletemeyen adayların ön kayıt işlemleri ise ilgili belgeleri ulaştırdıkları takdirde Fakültemiz tarafından yapılacaktır.

YÖKSİS’te mezuniyet bilgisi bulunmayan adayların Fakültemize ulaştırması gereken belgeler:

Öğrencilerimizin hangi bölümü tercih ettiklerini belirten ve iletişim bilgilerinin (adres ve cep telefonu) yer aldığı başvuru dilekçesi,

Önlisans veya lisans diplomasının resmi onaylı örneği (noter onaylı olmak zorunda değildir, kurum onaylı belgeler kabul edilmekte olup, faks, fotokopi vb. nitelikteki belgeler kabul edilmemektedir).

Not: Öğrencilerimizin kayıt işlemleri için diplomanın aslını göndermemeleri gerekmektedir. Diplomanın aslının gönderildiği durumda sorumluluk Fakültemize ait olmayacaktır.

Gazilerin, birinci dereceden şehit ve gazi yakınlarının (anne, baba, eş ve çocukları) Fakültemize ulaştırması gereken belgeler:

İlgili kurumlardan (Mensubu olunan Kuvvet Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü veya Sosyal Güvenlik Kurumundan) alacakları “Durum Belgesi” nin aslı ya da barkodlu e-devlet çıktısı (Dernek yazıları, SGK ekran çıktıları, VHKİ vb. tarafından imzalanmış yazılar, Resmi mühürle birlikte kurum yetkilisi tarafından imzalanmamış yazılar kabul edilmemektedir),