YÖK'ten DGS'ye giren öğrencilere şartlı kayıt

YÖK tarafından 2018 Dikey Geçiş Sınavı'na giren ve mezun olmadığı için lisans programlarına kayıt yaptıramayan öğrencilere şartlı kayıt hakkı tanındı.

08 Eylül 2018 Cumartesi  16:12 - Güncelleme: 08 Eylül 2018 Cumartesi 16:12

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), 2018 Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) giren ve mezun olmadığı için lisans programlarına kayıt yaptıramayan öğrencilere şartlı kayıt hakkı tanındı.

YÖK'ten yapılan yazılı açıklamada, kayıt hakkına ilişkin şu bilgiler verildi:

"2018 yılı Dikey Geçiş Sınavı kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden önlisans öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2018-2019 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar, 2018 DGS'de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına kayıt yaptırabilmeleri 5 Eylül tarihli Yürütme Kurulu toplantısında uygun bulunmuştur."

ÖSYM GİRİŞ EKRANI

Beklenen açıklama geldi. ÖSYM DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sonuçları, kurum tarafından 16 Ağustos 2018 tarihinde ÖSYM sonuç sayfasında yayımlandı. 21 gün sonra Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tercih başvurularının ne zaman başlatacağını açıkladı. Sınav merkezinin resmi web sitesinden başvurular 7 Eylül'de başlayacağını, 14 Eylül'de sona ereceğini açıkladı.  Başvurular ÖSYM AİS sayfasında yapılacak.

Ambulansa taş atıp, polisin başına kürekle vurdu