29 Haziran 2022 Çarşamba / 30 Zilkade 1443

AÖL diploma ne zaman verilecek? Diploma nosu almış genel lise öğrencileri ne demek?

Açık Öğretim Lise öğrencilerinden bir kısmı AÖL sisteme giriş yapamıyor ve 'Diploma nosu almış genel lise öğrencileri durumunda olan öğrencilerin sisteme giriş yetkileri yoktur.' ibaresiyle karşılaşıyorlar. Açık Öğretim Lisesi'nden mezun olan öğrenciler diplomalarını alacaklar. AÖL diploma ne zaman verileceğini merak edip sisteme giremeyen öğrenciler, Diploma numarası almış öğrencinin ne demek olduğunu merak ediyorlar. Peki Diploma nosu almış genel lise öğrencileri ne demek?

24 Mart 2022 Perşembe 14:49 - Güncelleme:

Diploma nosu almış genel lise öğrencileri ne demek? sorusu, Açık Öğretim Lisesi'nden mezun olan öğrencilerin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Sınavları başarıyla tamamlayan AÖL öğrencileri, diplomalarının ne zaman verileceğini araştırmaya başladı. Bazı öğrenciler siteden 'Diploma nosu almış genel lise öğrencileri durumunda olan öğrencilerin sisteme giriş yetkileri yoktur.' uyarısı alıyor. Peki, Diploma no'su almış genel lise öğrencileri ne demek? İşte MEB'in Açık Öğretim Lisesi diploma hakkında açıklaması...

'DİPLOMA NOSU ALMIŞ GENEL LİSE ÖĞRENCİLERİ' NE DEMEK?

'Diploma nosu almış genel lise öğrencileri durumunda olan öğrencilerin sisteme giriş yetkileri yoktur.' ibaresindeki 'diploma nosu almış genel lise öğrencileri', Sınavlar sonrasında mezun olmuş ve diploması basım aşamasına gelmiş öğrenciyi ifade eder. Bu durumdaki öğrenciler de bilgi değişikliği yapılamayacağı için sisteme geçici bir süre girişleri kısıtlanmiş olabilir. Diplomaların işlemi tamamlandıktan sonra sistem tekrar açılır ve mezunlar diplomalarının sistemden nereye gönderildiğini öğrenebilirler. Sisteme girememek bir sorun teşkil etmez.

MEB'DEN AÇIK LİSE DİPLOMA AÇIKLAMASI

AÖL diploma teslimi için mezun öğrencilere duyuru yapan Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi, AÖL Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden ya da MEBİM 444 0 632 numaralı danışma hattı aracılığıyla bilgilerini güncellemelerini talep etmişti. Bu işlemleri tamamlayan öğrenciler, kendilerine en yakın Koordinatör Halk Eğitimi Merkezinden diplomalarını teslim alabilecek.

AÖL SİSTEMİNE YENİDEN GİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ