• $ 5,7142
 • € 6,4425
 • 257.776
 • 97098.3
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Türkiye eğitimle ilgili çıta atlayacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Türkiye eğitim ile ilgili alt yapı ve nicel konularda çok büyük mesafeler aldı. Bu mesafenin alınmış olması bizim işlevimizi kolaylaştırıyor. Türkiye eğitimle ilgili çıta atlayacak ve bunun neticesinde ekonomisi büyüyecek, demokrasisi çok daha fazla gelişecek.' dedi.

 • AA
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
x

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Elazığ'a gelen Bakan Selçuk, AK Parti İl Başkanlığınca bir otelde düzenlenen toplantıda, iş dünyasının temsilcileri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile buluştu.

Selçuk, burada yaptığı konuşmada, eğitim konusunda değerlendirme ve istişarelerde bulunmak üzere kente geldiklerini belirterek, eğitim sisteminin daha iyi ve nitelikli bir yere ulaşması için tüm gayreti göstereceklerini söyledi.

"Bu dönemin ayrı bir hususiyeti var. Bir seçim dönemindeyiz aynı zamanda ve Milli Eğitim Bakanlığının anahtar kelimelerinden biri de 'yerel yönetimler" ifadesini kullanan Selçuk, şunları dile getirdi:

"Eğitim dediğimiz şey temelde yerel yönetimlerle kalkınan bir husus. Eğer biz Milli Eğitim Bakanlığı olarak eğitimde bir şey yapmak istiyorsak muhakkak surette yerel yönetimlerle çok güçlü bir iş birliğine ihtiyacımız var. Sayın Cumhurbaşkanımızın ısrarla üzerinde durduğu şey, 'Toplumun bütün kesimlerinin eğitimi yükselmeden bizim ekonomimiz ve demokrasimiz yükselmez.' O sebeple eğitim konusunda eğer hepimiz bir mutabakata sahipsek, çocuklarımızın geleceği konusunda bir kaygımız, umudumuz ve tasavvurumuz varsa, eğitim konusuna hassasiyetle eğilmek zorundayız."

Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı olarak 2013 yılından bu yana yapılan birçok eğitimsel faaliyet üzerinde de durduklarına işaret ederek, AK Parti'nin iş başına geldiği dönemden bu yana bu konuda büyük işler başarıldığını aktardı.

"Keşke şu kadar dersliğimiz, öğretmenimiz, dijital alt yapımız olsa" denilen dönemlerden bugüne gelindiğine dikkati çeken Selçuk, "Şu anda fotoğrafa baktığımızda gördüğüm şey şu, Türkiye eğitimle ilgili alt yapı ve nicel konularda çok büyük mesafeler aldı. Bu mesafelerin alınmış olması bizim işlevimizi kolaylaştırıyor." diye konuştu.

2023 eğitim vizyonu doğrultusunda yapmak istedikleri programın aslında Türkiye'nin geleceği programı olduğunu vurgulayan Selçuk, bunun Türkiye'nin nerede bulunmak istediğine ilişkin bir program olduğunu dile getirdi.

Selçuk, programı yerel yönetimlerle ilişkili gördüklerini anlatarak, şunları kaydetti:

"Eğer Türk eğitim sisteminin yükselmesi, çocuklarımızın dünyayla yarışır hale gelmesi konusunda bir endişemiz ve bir beklentimiz varsa muhakkak surette yerel yönetimlerle eğitimi bağlamamız gerekiyor. O sebeple bu seçim çok önemli. Biz oy istemekle doğrudan doğruya ilgili değiliz. Biz gelecekten bahsetmekle, hizmet anlamında yapılacak işlerle ilgiliyiz. Eğer çocuklarımızın eğitimiyle ilgili bir talebimiz, beklentimiz varsa onunla ilgiliyiz. Eğer sizin böyle bir beklentiniz varsa bu konuda desteğinize talibiz. Bu destek olduğunda emin olun Türkiye eğitimle ilgili çıta atlayacak ve bunun neticesinde ekonomi büyüyecek, demokrasisi çok daha fazla gelişecek."

Toplantıya, AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, Elazığ Belediye Başkan Vekili Asım Nazırlı, İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Gürtürk, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze de katıldı.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!

90 bin camide sela okundu

90 bin camide sela okundu

Irak'tan "Yüzyılın Anlaşması" tepkisi: Bölgedeki tüm projeleri reddediyoruz

Irak'tan 'Yüzyılın Anlaşması' tepkisi: Bölgedeki tüm projeleri reddediyoruz

İtalya´da Neo-Nazi operasyonu: Füze ele geçirildi

İtalya´da Neo-Nazi operasyonu: Füze ele geçirildi

Herkes bu gizemi merak ediyordu... İşte o sır!

Herkes bu gizemi merak ediyordu... İşte o sır!

Türkiye'den AB'ye yaptırım tepkisi

Türkiye'den AB'ye yaptırım tepkisi

'15 Temmuz'u unutursak daha büyük kalleşliklerin yaşanmasına engel olamayız'

'15 Temmuz'u unutursak daha büyük kalleşliklerin yaşanmasına engel olamayız'

15 Temmuz paylaşımı büyük tepki çekmişti: Soruşturma başlatıldı

15 Temmuz paylaşımı büyük tepki çekmişti: Soruşturma başlatıldı

16 Türk devletini simgeleyen askerlerin ellerini tek tek sıktı

16 Türk devletini simgeleyen askerlerin ellerini tek tek sıktı
 
Sağ ele geçen PKK´lı itiraf etti! Komandolar böyle girdi

Sağ ele geçen PKK´lı itiraf etti! Komandolar böyle girdi