15 Ağustos 2020 Cumartesi / 25 ZilHicce 1441
Gece modu

VGM burs sonuçları belli oldu mu? Vakıflar Genel Müdürlüğü burs sonuç ekranı

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs sonuçları açıklandı mı? sorusunun yanıtı yoğun bir şekilde araştırılıyor. VGM burs sonuçları sorgulama ekranı da sıkça ziyaret ediliyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından burs ve kredi sonuçları açıklanırken, ortaöğretim (lise) ve yükseköğretim (üniversite) için Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün açıklayacağı sonuçlar büyük bir heyecanla bekleniyor. VGM burs başvurularının 30 Ekim'de tamamlanmasının ardından, sonuçlar için heyecanlı bekleyiş başladı.Vakıflar Genel Müdürlüğü burs sonuçlarına dair merak edilenlerin tümüne haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz.

23 Kasım 2019 Cumartesi  09:20 - Güncelleme: 23 Kasım 2019 Cumartesi 09:20
Vakıflar Genel Müdürlüğü burs sonuçları açıklandı mı? sorusunun yanıtı tüm başvuru yapan adaylar tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor.  VGM burs sonuçları sorgulama ekranı da sıkça ziyaret ediliyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından burs ve kredi sonuçlarının erişime açılmasının hemen ardından gözler VGM burs sonuçlarına çevrildi. Ortaöğretim (lise) ve yükseköğretim (üniversite) için Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün açıklayacağı sonuçlar büyük bir heyecanla bekleniyor. Burs başvuru sonuçları internet sitesi üzerinden açıklanacak olup konu ile ilgili tüm duyular yine internet sitesi üzerinden paylaşılacak. 
 
VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BURS SONUÇLARI AÇIKLANDI MI? 
Vakıflar Genel Müdürlüğü burs sonuçları henüz açıklanmadı. VGM burs sonuçları www.vgm.gov.tr adresinden sorgulanabilecek. 
 
Burs almaya hak kazanan öğrencilere yapılacak işlemler ile ilgili olarak Bölge Müdürlüklerimizce bilgilendirmeler yapılacaktır.
 
Bölge Müdürlüklerimizce talep edilmesi halinde SOYBİS İzin Formları’nın öğrenciler (18 yaşından büyükler) ve öğrenciye bakmakla yükümlü kişiler tarafından doldurularak Bölge Müdürlüklerimizin bildirdiği süre içerisinde ilgili Bölge Müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir.
 

VGM BURS SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI 

 
VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA
2019 – 2020 eğitim yılı burs başvurularımız sona ermiş ve başvuru değerlendirme işlemlerine başlanmıştır.
 
 
Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan burs alan ya da bu eğitim yılında burs almaya hak kazanan öğrencilerin Genel Müdürlüğümüze yapmış olduğu burs başvurusu var ise iptal edilecektir. Öğrenim kredisi almaya hak kazanan öğrencilerin ise burs başvuruları değerlendirmeye alınacaktır.
 
Ortaöğrenim burs başvuruları, Vakıflar Yönetmeliğinin; Yükseköğrenim burs başvuruları ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmektedir.
 
Burs başvuru sonuçları internet sitemiz üzerinden açıklanacak olup konu ile ilgili tüm duyular yine internet sitemiz üzerinden sizlerle paylaşılacaktır.
 
Burs almaya hak kazanan öğrencilere yapılacak işlemler ile ilgili olarak Bölge Müdürlüklerimizce bilgilendirmeler yapılacaktır.
 
Bölge Müdürlüklerimizce talep edilmesi halinde SOYBİS İzin Formları’nın öğrenciler (18 yaşından büyükler) ve öğrenciye bakmakla yükümlü kişiler tarafından doldurularak Bölge Müdürlüklerimizin bildirdiği süre içerisinde ilgili Bölge Müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir.
 

 
VGM BURS MİKTARI NE KADAR?
Ortaöğrenim öğrencilerine aylık 60,00 TL, yükseköğrenim öğrencilerine aylık 250,00 TL, Türkiye’deki eğitim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine ise 500,00 TL burs verilmektedir. 
 
BURSLAR NE ZAMAN ÖDENİYOR?
Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları sonuçlar açıklandıktan sonra mümkün olan en kısa sürede ödenir. Burs kazanan öğrencilere tamamlamaları gereken belgeler, hesap numarası açtırma ve diğer işlemler ile ilgili olarak Bölge Müdürlüklerimiz tarafından bilgi verilecektir. İlk burs ödemesi Ekim ayından, ödeme yapılan aya kadar geriye dönük olarak yapılır.
 
ÖĞRENCİLERE BURSLARI NASIL ÖDENİR?
Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir dekontları iletmelidirler. Öğrenci adına açılacak hesap öğrenci için uygun bir Vakıfbank Şubesinden açılmalıdır. Eğer bulunulan yerde Vakıfbank Şubesi yoksa Ziraat Bankası şubelerinden de hesap açılabilir. Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları, burs ödeme aylarında her ayın 10’una kadar banka hesaplarına ilgili Bölge Müdürlüğü tarafından yatırılır. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 Vakıflar Bölge Müdürlüğünün iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişilebilir.