• $ 5,8819
 • € 6,5311
 • 281.52
 • 94362.7
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

VGM ilkokul burs başvurusu sonuçları açıklandı mı? VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? VGM ilkokul burs başvurusu sonuçları açıklandı mı? gibi soruların yanıtları tüm öğrenciler ve veliler tarafından merak ediliyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine “Ortaöğrenim Bursu', üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursu' veriyor. VGM burs başvurularına yoğun ilgi gösteriliyor. VGM burs başvuruları olumlu olan ortaöğrenim öğrencilerine aylık 60 lira, yükseköğrenim öğrencilerine aylık 250 lira aylık ödeme yapılacak. Ortaöğrenim (İlkokul, ortaokul, lise) burs başvuruları 9 Ekim’de son bulacak. VGM burs başvurularına dair merak edilenlerin tümüne haberimizin detaylarından ulaşabilirsiniz. İşte tüm merak edilenler..

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
x

2019-2020 eğitim yılı için ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilen VGM burs başvuruları kısa bir süre içerisinde tamamlanacak. VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? VGM ilkokul burs başvurusu sonuçları açıklandı mı? gibi soruların yanıtları tüm öğrenciler ve veliler tarafından merak ediliyor.  Maddi anlamda desteklenmek adına burs başvurusu yapan binlerce öğrenci, VGM burs başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarihi büyük bir heyecanla bekliyorlar. Vakıflar Genel Müdürlüğü ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine “Ortaöğrenim Bursu', üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursu' veriyor. VGM burs başvuruları olumlu olan ortaöğrenim öğrencilerine aylık 60 lira, yükseköğrenim öğrencilerine aylık 250 lira aylık ödeme yapılacak. VGM burs başvuruları ve sonuçları hakkında merak edilenlerin tümüne haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz. 
 
VGM BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 
VGM burs başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarih henüz resmi olarak açıklanmadı. Geçen yıl aynı dönemde alınan burs başvurularının sonuçları 5 Ocak'ta açıklanmıştı. Bu yıl da sonuçların ocak ayının ilk haftasında açıklanması bekleniyor. 
 

VGM BURS BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

 

VGM İLKOKUL BURS BAŞVURUSU SONUÇLARI AÇIKLANDI MI? 
Vakıflar Genel Müdürlüğü ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine “Ortaöğrenim Bursu", üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursu" veriyor. Ortaöğrenim bursu başvuruları 9 Eylül ve 9 Ekim tarihleri aralığında kabul ediliyor. VGM ilkokul burs başvurusu sonuçlarının açıklanacağı tarih henüz belli olmadı. 
 
VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BURSU SON BAŞVURU GÜNÜ NE ZAMAN? 
Ortaöğrenim (İlkokul, ortaokul, lise) burs başvuruları 9 Ekim’de sona erecek. Yükseköğrenim burs başvuruları 30 Ekim’de sona erecek.
 
VGM BURS BAŞVURUSU 2019-2020 NASIL YAPILIR? 
2019 - 2020 eğitim yılı için aşağıdaki tarihler arasında www.vgm.gov.tr internet sitesi üzerinden alınacaktır.
 
Geçtiğimiz eğitim dönemlerinde sosyal medyada ve internette Vakıflar Genel Müdürlüğü bursları ile ilgili yanlış haberler yapıldığı ve başvuru alma adı altında kişisel verilerin toplanması amacıyla sahte sayfa ve hesaplar yayınlandığı görülmüştür. Bu nedenle bu türden sahte haber, sayfa ve hesaplara itibar edilmemesi ve Genel Müdürlüğümüz bursları ile ilgili her türlü duyuru ve başvuru işlemlerinin www.vgm.gov.tr adresi üzerinden takip edilmesi gerektiği unutulmamalıdır.
 
Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu, öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir.
 
Ortaöğrenim Bursu, Vakıflar Yönetmeliğinin; Yükseköğrenim Bursu ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmektedir.
 

 
 
VGM BURS MİKTARI NE KADAR?
Ortaöğrenim öğrencilerine aylık 60,00 TL, yükseköğrenim öğrencilerine aylık 250,00 TL, Türkiye’deki eğitim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine ise 500,00 TL burs verilmektedir. 
 
BURSLAR NE ZAMAN ÖDENİYOR?
Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları sonuçlar açıklandıktan sonra mümkün olan en kısa sürede ödenir. Burs kazanan öğrencilere tamamlamaları gereken belgeler, hesap numarası açtırma ve diğer işlemler ile ilgili olarak Bölge Müdürlüklerimiz tarafından bilgi verilecektir. İlk burs ödemesi Ekim ayından, ödeme yapılan aya kadar geriye dönük olarak yapılır.
 
ÖĞRENCİLERE BURSLARI NASIL ÖDENİR?
Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir dekontları iletmelidirler. Öğrenci adına açılacak hesap öğrenci için uygun bir Vakıfbank Şubesinden açılmalıdır. Eğer bulunulan yerde Vakıfbank Şubesi yoksa Ziraat Bankası şubelerinden de hesap açılabilir. Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları, burs ödeme aylarında her ayın 10’una kadar banka hesaplarına ilgili Bölge Müdürlüğü tarafından yatırılır. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 Vakıflar Bölge Müdürlüğünün iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişilebilir.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!

Bakan Selçuk açıkladı: Sınırda eğitim gören öğrenciler için önemli karar

Bakan Selçuk açıkladı: Sınırda eğitim gören öğrenciler için önemli karar

İki şirket birleşiyor! 1.2 milyar dolarlık satın alma

İki şirket birleşiyor! 1.2 milyar dolarlık satın alma

Türkiye'den Somali ordusuna önemli bağış: Anlaşma imzalandı

Türkiye'den Somali ordusuna önemli bağış: Anlaşma imzalandı

ABD'li komutan yalan paylaşımı beğendi!

ABD'li komutan yalan paylaşımı beğendi!

2020 yılında kamuya alınacak personel sayısı belli oldu

2020 yılında kamuya alınacak personel sayısı belli oldu

Uzmanı uyardı! Probiyotik alırken buna dikkat edin

Uzmanı uyardı! Probiyotik alırken buna dikkat edin

Sarar çiftine dehşeti yaşatmışlardı! Haklarında istenen ceza belli oldu

Sarar çiftine dehşeti yaşatmışlardı! Haklarında istenen ceza belli oldu

'Kalbimiz Mehmetçik’le'

'Kalbimiz Mehmetçik’le'
 
S-400’lerin ikinci parti teslimatı için tarih belli oldu

S-400’lerin ikinci parti teslimatı için tarih belli oldu

ABD, terör örgütünü bunun için eğitmiş!

ABD, terör örgütünü bunun için eğitmiş!

Beyaz atıyla 'kutsal' dağa çıktı

Beyaz atıyla 'kutsal' dağa çıktı

Barış Pınarı Harekatı devam ediyor

Barış Pınarı Harekatı devam ediyor