18 Mayıs 2022 Çarşamba / 17 Sevval 1443

1000 TL pandemi destek başvuru sonucu açıklandı mı? Pandemi destek sonucu sorgulama

1000 TL yardım pandemi destek başvuru sonucu sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar Pandemi destek sonucu sorgulama ekranından 1000 TL yardım başvurularının sonuçlarını öğrenmek istiyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlar için 1000 TL'lik yardım destek başvuruları devam ediyor. Koronavirüs nedeniyle maddi olarak zarar eden vatandaşlar e-Devlet üzerinden 1000 TL yardım parası Pandemi destek sonucu sorgulama işlemlerini kolayca yapabiliyor. Pandemi destek sonucu sorgulama ekranı haberimizde.

1 Haziran 2020 Pazartesi 17:25 - Güncelleme:

Koronavirüs ekonomik tedbirleri kapsamında pandemi sosyal destek 1. ve 2. faz ödemelerinin ardından Pandemi sosyal destek 3. faz için ön başvuru işlemleri gerçekleştiriliyor. Peki 1000 TL yardım başvuru sonucu sorgulama ekranı açıklandı mı? Türkiye gov tr'den pandemi destek sonucu sorgulama ile 1000 TL sosyal yardım pandemi destek başvuru sonuçlarını öğrenebilirsiniz. 1000 TL yardım başvurusu ile Pandemi destek sonucu sorgulama yapmak isteyenler e-devlet üzerinden işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. 1000 TL Pandemi destek sonucu sorgulama yapmak için 1000 TL yardım başvuru sonucu sorgulama ekranı haberimizde yer alıyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen 3.faz 1000 TL pandemi sosyal yardım desteği için pandemi sosyal destek ön başvuruları devam ediyor.

1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURU SONUCU AÇIKLANDI MI?

Pandemi destek sonucu sorgulama ekranından başvuru durumuyla ilgili bilgi edinebilirsiniz. Sosyal yardım parası başvuru sonuçları henüz açıklanmadı. 1000 TL yardım başvuru sonucu açıklandığı andan itibaren aşağıdaki linkten sorgulanabilir olacak.

SOSYAL YARDIM PARASI SORGULAMA EKRANI

PANDEMİ DESTEK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

TC ile pandemi sosyal destek ön başvurusunda yaşanabilecek yoğunluğun, hizmete erişime engel olmasını önlemek için,

TC Kimlik Numarasının son hanesi;

0 olan vatandaşlarımızın Pazartesi,

2 olan vatandaşlarımızın Salı,

4 olan vatandaşlarımızın Çarşamba,

6 olan vatandaşlarımızın Perşembe,

8 olan vatandaşlarımızın Cuma günlerinde başvuruları alınacaktır.

Cumartesi ve Pazar günleri herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak TC ile pandemi sosyal destek ön başvurularını iletebilecektir.

KİMLER PANDEMİ SOSYAL DESTEK BAŞVURUSU YAPABİLİR?

Pandemi sosyal destek ön başvuruları kişi bazlı değerlendirilmeyecek. Başvurular haneye göre kabul edilecek veya edilmeyecek. 1000 TL Pandemi sosyal destek yardımından aynı hanede yaşayan sadece bir kişi yararlanabilecek.

BAKAN SELÇUK'TAN SOSYAL YARDIM AÇIKLAMASI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ücretsiz izin desteği kapsamında şu ana kadar 700 bini aşkın başvuru yapıldığını belirterek, ödemelerin 8 Mayıs'tan itibaren başlatılacağını bildirdi.

Üçüncü faz pandemi sosyal destek ön başvuru yardım programına ilişkin bir soru üzerine Selçuk, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi altında bir sosyal koruma kalkanı paketi oluşturduklarını, bunun sosyal yardımlar, sosyal güvenlik, çalışma hayatı, sosyal hizmetler yönünün bulunduğunu belirtti.

Selçuk, pandemi sosyal destek yardımların 3 faz halinde planlandığını, birinci fazda 2,1 milyon haneye ulaşıldığını ve bu hanelere 1000'er lira yardım yapıldığını dile getiren Selçuk, ikinci fazda da 2,3 milyon haneye ulaşıldığını, toplamda 4,4 milyon haneye yardım yapıldığını kaydetti.

Faz 1 ve Faz 2 sosyal yardım programlarındaki hanelerin, Bakanlığın bütünleşik veri tabanında olan, dosyası bilinen, kamu kurum ve kuruluşlarının çeşitli internet sitelerine başvuran haneler olduğunu ifade eden Selçuk, "Ulaşamadığımız haneler kalmasın diye bir de internet üzerinden, e-devlet üzerinden bir başvuru başlattık. Orada da hem bir kısa form dolduruyorlar, form sonunda da biz bir değerlendirme yapıyoruz. Şu ana kadar e-devlete 6 milyonun üstünde başvuru aldık." diye konuştu.