26 Şubat 2021 Cuma / 14 Recep 1442
Gece modu

Ash'ten Erdoğan'a büyük övgü

Standard Bank Gelişen Piyasalar Ekonomisti Timoty Ash, Türkiye'de hükümete yönelik operasyonu değerlendirdi.

30 Aralık 2013 Pazartesi 07:00 - Güncelleme: 30 Aralık 2013 Pazartesi 14:55
Ash, seçim öncesi Başbakan Erdoğan'ın uzun zamandır en çok övündüğü konu olan ekonomi idaresi ve bu son skandalın iş çevrelerindeki etkisinin, Erdoğan'a verilen desteğin devam edip etmeyeceğinin göstergesi olacağını dedi.
Türk Lirasına peş peşe darbe indirdiğini söyleyen dünyaca ünlü ekonomist, "düşüş son bir haftada merkez bankasının dolar satmasıyla yumuşasa da dolar karşısında ciddi bir kaybo sebep oldu" diye konuştu.

Timoty Ash, ortadaki olumsuz ekonomik tabloya rağmen, çoğu yatırımcının Erdoğan ve onun ekonomi ekibine inancını tam olarak koruduğunu söyledi. Ash, "Erdoğan geçmişte olduğu gibi bu fırtınada da suyu doğru yönlendirebileceklerine güveniyor" dedi.

Timoty Ash Başbakan Erdoğan'ın siyasi ve ekonomik zekasına övgü yağdırırken, "Erdoğan demek siyasette nasıl ayakta kalınacağını bilmek demektir. Kendisi uyanık bir politika uygulayıcısıdır." dedi.

Ash son olarak "Erdoğan arkasında ciddi bir desteğe sahip ve ekonomi ekibinin desteğini kaybetmediği sürece bence piyasalardan şuanki belirsizlikte fayda sağlayacaktır" tahmininde bulundu. (Kaynak: Haber 7)