09 Temmuz 2020 Perşembe / 18 Zilkade 1441
Gece modu

Elektriğe 3 ay zam yapılmayacak, doğal gazda indirim yapılacak

Elektriğe gelecek 3 ay boyunca zam yapılmayacağı bildirildi. Doğal gazda ise konut hariç yüzde 12.5'e varan indirim var.

30 Haziran 2020 Salı 12:12 - Güncelleme: 30 Haziran 2020 Salı 13:23

Elektrik fiyatları 3 ay artmayacak.

BOTAŞ ise sanayi ve elektrik üretiminde kullanılan doğal gaz fiyatında yüzde 9.7 ile 12.5 arasında indirim yaptı.

İndirim konutta kullanılan doğalgaz fiyatları için geçerli olmayacak.

Konuyla ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Twitter hesabından bir paylaşım yaptı.

Dönmez paylaşımında "BOTAŞ'tan sanayicimizin kullandığı doğalgaza indirim hayırlı olsun. Yeni normalde sanayimizin çarkları daha hızlı dönecek, ekonomik toparlanmamız hız kazanacak. Doğalgaz maliyetlerindeki %9,7 ila %12,5 arası düşüş, üretim ve istihdama pozitif yansıyacak" ifadelerini kullandı.

BAKAN ALBAYRAK: ÜRETİM VE İSTİHDAMI ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

HAZİNE ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sanayi tesislerinin kullandığı doğalgaza yapılan indirimi değerlendirerek, "Ekonomideki her olumlu gelişmeyi insanımıza yansıtmaya, üretim ve istihdamı artırmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Bakan Albayrak, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından BOTAŞ'ın sanayi tesislerinin kullandığı doğalgaza yaptığı indirime ilişkin açıklama yaptı. Bakan Albayrak, "Pandemi döneminde desteklerle koruduğumuz sanayimizin ve ekonomimizin hızlı toparlanmasına katkı sağlayacak bu indirimin hayırlı olmasını diliyorum. Ekonomideki her olumlu gelişmeyi insanımıza yansıtmaya, üretim ve istihdamı artırmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.