13 Ağustos 2020 Perşembe / 23 ZilHicce 1441
Gece modu

EYT açıklamaları gelmeye devam ediyor

EYT'de son gelişme ne? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili son haberler yoğun olarak araştırılıyor.

26 Kasım 2019 Salı  12:22 - Güncelleme: 26 Kasım 2019 Salı 12:22
EYT'de son gelişme ne? Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili son haberler neler? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. Erken emeklilik bekleyen 5 milyona aşkın vatandaşın gözü Meclis'ten gelecek haberlerde. 
 
EYT'DE SON GELİŞME NE? 
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Fatih, Silivri, Topkapı ve Zeytinburnu sosyal güvenlik merkezleri toplu açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. İşte EYT ile ilgili açıklaması:
 
Tutturmuş bir EYT, erken emeklilik.  İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı. Bizim ülkenin başına da bu erken emekliliği dolayanlar bunun bedelini ödediler. Niçin erken emeklilik? Bırakalım ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve parasını alsın. Erken emekli olduğu zaman ideal ücreti alamayacak hem de ikinci bir iş aramak suretiyle ikinci iş ile işsizliğe öncü olacak. SGK sistemimizin çökmesini istemelerinin tek sebebi kaos ortamından kendilerine siyasi rant devşirme hesabıdır.
 
Biz bunu yapmayacağız. Arkadaşlarıma söylüyorum. Beni bu yola asla teşvik etmeyin. Milletimin zararına olan bir şeye asla yokum. Seçim kaybetsek de yokum. Bütün dünya bizim sistemimizi kendine uyarlamaya çalışıyor, bizdeki bazı köhne zihniyetler sistemi çökertmek için hinlik peşinde koşuyor."