04 Temmuz 2020 Cumartesi / 13 Zilkade 1441
Gece modu

Sözleşmeli er başvuru sonucu sorgulama ekranı: Hava Kuvvetleri sözleşmeli er başvuru sonuçları açıklandı mı?

Hava Kuvvetleri sözleşmeli er başvuru sonuçları merak ediliyor. Hava Kuvvetleri sözleşmeli er başvuru sonuçları açıklandı mı? sorusunun yanıtı yoğun olarak araştırılıyor. Sözleşmeli er başvuru sonucu sorgulama ekranı da merak ediliyor. Milli Savunma Bakanlığı MSB Hava Kuvvetleri Komutanlığı HKK 2019 yılı sözleşmeli er alımı başvuru sonuçları erişime açıldı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından Hava Kuvvetleri sözleşmeli er alımı başvuruları https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet ile giriş yaparak çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Seçim aşaması faaliyetlerine çağrılan adaylar için kılavuz yayınlandı. Hava Kuvvetleri sözleşmeli er mülakatlarına dair merak edilenlerin tümünü sizler için derledik. İşte tüm merak edilenler..

13 Ekim 2019 Pazar  10:25 - Güncelleme: 13 Ekim 2019 Pazar 10:25
Hava Kuvvetleri sözleşmeli er başvuru sonuçları açıklandı mı? sorusunun yanıtı tüm başvuru yapan adaylar tarafından merak ediliyor. Sözleşmeli er başvuru sonucu sorgulama ekranı da yoğun olarak araştırılıyor. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından Hava Kuvvetleri sözleşmeli er alımı başvuruları https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet ile giriş yaparak çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Sözleşmeli er başvuru sonuçları açıklandı. Şimdi ise gözler erlerin seçim aşamasına çevrilmiş durumda. Hava Kuvvetleri sözleşmeli er mülakatları hakkında merak edilenlerin tümüne haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz. İşte tüm detaylar.. 
 
HAVA KUVVETLERİ SÖZLEŞMELİ ER BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI MI? 
Milli Savunma Bakanlığı MSB Hava Kuvvetleri Komutanlığı HKK 2019 yılı sözleşmeli er alımı başvuru sonuçları erişime açıldı. 
 

SÖZLEŞMELİ ER BAŞVURU SONUCUNU GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

MEMUR ALIMI İLANLARI İÇİN TIKLAYIN

 

SÖZLEŞMELİ ER SEÇİM AŞAMASI FAALİYETLERİ
 
1. Milli Savunma Bakanlığı Hava Kuvvetleri Komutanlığı " 2019 Yılı Sözleşmeli Er Temini " kapsamında 16 Ekim 2019 tarihinde başlayacak olan seçim aşaması faaliyetleri için başvuru şartlarını taşıyan tüm adayların gruplar halinde çağrılması planlanmıştır. 
 
2. Birinci grup adaylar 16-23 Ekim 2019 tarihleri arasında, ikinci grup adaylar ise 24 Ekim 2019 tarihinde başlayacak olan sınavlar için aday sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı Cebeci/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır. 
 
3. Seçim aşaması faaliyetleri 1 gün sürecektir.
 
    Seçim Aşamaları;
a.    Evrak Kabul
b.    Fiziki Değerlendirme(boy ve kilo oranlarının kontrolü)
c.    Fiziki Yeterlilik Testi
ç.    Mülakat
d.    Sağlık raporu ve güvenlik soruşturması işlemleri aşamalarından oluşmaktadır.
 

4.    Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile birlikte e-devlet şifrelerini de beraberinde getireceklerdir.
 
5.    Sınav merkezi önünde güvenlik formu, dosya, zarf, gibi malzemeleri ücret karşılığı satmaya çalışanlara itibar etmeyiniz.
 
6.    Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.
 
7.    Adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.)  " adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca bulunmamaktadır " onaylı hekim raporunu beraberinde getirecektir.
 
8.    Adayların sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır.
 
9.    Her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah, büyük çanta/valiz, cep telefonu, cep telefonu için taşınabilir şarj ünitesi, harici bellek vb. eşyalar ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir.
 
10. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.
 
11. Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.
 
12. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.
 
13. MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığında mülakat süresince adaylara bir öğün sabah kahvaltısı/kumanya verilecektir.