27 Şubat 2021 Cumartesi / 15 Recep 1442
Gece modu

İşadamlarının korsan karardan haberi yok

İstanbul merkezli operasyon kapsamında bazı işadamlarının mallarına tedbir konulduğu ve gözaltına alınmak istediği haberleri gündeme düştü. Ancak ismi geçen işadamları tedbir kararını yalanladılar.

28 Aralık 2013 Cumartesi 07:00 - Güncelleme: 28 Aralık 2013 Cumartesi 07:00

Geçtiğimiz hafta başlayan İstanbul merkezli operasyon kapsamında dün bazı işadamlarının mallarına tedbir konulduğu ve gözaltına alınmak istendiği haberi gündeme düştü. Ancak operasyonda ismi geçen işadamları peş peşe haberi yalanladı. 41 kişilik listedeki isimler arasında yer alan İntes Başkanı ve Kolin İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Celal Koloğlu “Nasıl bir uydurmaca ben anlamadım. Ben Ankara’dayım, İstanbul’daki işle ilişkilendirildiğim iddia ediliyormuş. Şu ana kadar bana ulaşan herhangi bir hukuki bilgi, belge yok. Ben de internet sitelerinden, oradan buradan okuyorum. Oralarda bahsedilen konularla hiçbir ilgim, ilişiğim yok” dedi.

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ise “Ben Kayseri’de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile bir toplantıdayım. Konudan hiç haberim yok” dedi.

Çeçen: Külliyen yalan

Simit Sarayı’nın ortaklarından Abdullah Kavukçu da gözaltı kararıyla ilgili olarak kendilerine bir bilgi gelmediğini söyledi. Bugüne kadar hiçbir devlet ihalesine katılmadıklarını belirten Kavukçu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizim en düşük dükkanımızın alanı 50 metrekaredir. Söz konusu 15 ve 20 metrekarelik mağazalarımız bulunmamaktadır. İhale şartnamesini hazırlayan kişi pek tabii ki simit fırınlarını da koyar. Biz ekşi yemedik ki midemiz ağrısın. İfade de veririz. Markanın gücünden kaynaklı yapılan işler bunlar.” 

IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen ise internet sitelerinde çıkan haberler üzerine yaptığı açıklamada “Turkuaz Medya Grubu’nun elinde bulunan yazılı ve görsel medya organlarının satın alınması için İbrahim Çeçen’in 100 milyon dolar para verdiği şeklindeki iddialar külliyen yalan, asılsızdır. Sahsım ve şirketlerimize ait tüm gelir, gider ve ödemelerin yasalara uygun şekilde resmi kayıt altında tutulduğunu da özellikle belirtmek isterim. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yasalara ve iş ahlakına uygun şekilde faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.