07 Ağustos 2020 Cuma / 17 ZilHicce 1441
Gece modu

Emekliye aile yardımı ne kadar? Memur ikramiyesi ne zaman verilecek?

Memurlar ve emekliler için önemli düzenlemeler ve kararlar yolda. Memur ikramiyesi ne zaman verilecek? Emekliye aile yardımı ne kadar? sorularının yanıtları merak ediliyor. Yılsonuna kadar gerçekleşmesi beklenen Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısında kamu grubunun talepleri hükümete iletilecek. Görüşmelerde hem memurlar hem de emekliler için pek çok talep masaya yatırılacak. Memur ikramiyesi ve emekliye aile yardımına dair merak edilenlerin tümüne haberimizin detaylarından ulaşabilirsiniz.

14 Kasım 2019 Perşembe  09:19 - Güncelleme: 14 Kasım 2019 Perşembe 09:19
Memur ikramiyesi ne zaman verilecek? Emekliye aile yardımı ne kadar? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. Kamu Personeli Danışma Kurulu’nda, memur ve emekli için önemli kararlar verilecek. Memurlara yılda 2 bin 481 lira bayram ikramiyesi, emeklilere, aylık 344 lira aile yardımı talebi masaya getirilecek. Yılsonuna kadar gerçekleşmesi beklenen Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısında kamu grubunun talepleri hükümete iletilecek. Memur ikramiyesi ve emekliye aile yardımı hakkında merak edilenlerin tümüne haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz. 
 

 
MEMUR İKRAMİYESİ NE ZAMAN VERİLECEK? 
Memur-Sen, kamu görevlilerine Ramazan ve Kurban bayramları öncesi, en yüksek devlet memuru aylığının 2 katı tutarında bayram ikramiyesi ödenmesini talep ediyor. Bu talep kabul edilirse, memurlar 1.240 lira 67 kuruş ikramiye hakkı elde edecek. Yılda 2 bin 481 lira 34 kuruş ek gelir imkanı olacak. 
 
EMEKLİYE AİLE YARDIMI NE KADAR?
Emekliler geçen yıl bayram ikramiyesi imkanına kavuşurken, memurlar da bu konuda beklenti içerisinde. Ayrıca memurlara verilen aile yardımının emeklilere verilmesi için hem memur sendikaları hem de Türkiye Emekliler Derneği çalışma yapıyor. Eğer talepler hayata geçerse, eşi çalışmayan, 6 yaş üstü 2 çocuğu olan bir emekli, aylık 344 lira (12 aylık 4 bin 127 lira) aile yardımı alabilecek. 
 

 
SÖZLEŞMELİLERE KADRO TALEBİ 
İkramiye hesabında TÜFE dikkate alınsın 
 
Memur emeklilerine de aile yardımı alsın
 
Memurlara da bayram ikramiyesi ödensin. 
 
4/B statüsünde çalışan sağlık çalışanlarına verilen kadro hakkı, diğer kamu kurumlarında çalışan sözleşmeli personele de verilsin. 
 
Uzun süredir gündemde olan ve hakkında vaatler verilen ek gösterge, tüm kamu çalışanları için çıkarılsın. 
 
KİT kurumlarının lojmanlarında kira bedelinden KDV kaldırılsın.
 
Özel Hizmet Tazminatı Yansıtma Oranı'nda artış yapılıp emekli maaş ve ikramiyesi tutarlarında artış sağlansın.
 
Kamu görevlileri öğrenim durumları itibarıyla çıkabilecekleri derece ve kademeye kadar yükselebilsin.