27 Şubat 2021 Cumartesi / 15 Recep 1442
Gece modu

Deniz Kuvvetleri uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır? Personel temin msb.gov.tr sayfası

Deniz Kuvvetleri uzman erbaş alımı yapacak. Personel temin msb.gov.tr sayfası tüm adaylar tarafından merak ediliyor. Deniz Kuvvetleri uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır? sorusunun yanıtı da yoğun bir şekilde araştırılıyor. Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Yılı Uzman Erbaş Temini seçim aşaması faaliyetleri 09-20 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılıyor. Adaylar başvurularını https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden çevrimiçi (online) olarak gerçekleştiriliyor. Deniz Kuvvetleri uzman erbaş alımları hakkında merak edilenleri sizler için derledik.

21 Eylül 2019 Cumartesi 09:16 - Güncelleme: 21 Eylül 2019 Cumartesi 09:16
Deniz Kuvvetleri uzman erbaş alımı yapıyor. Personel temin msb.gov.tr sayfası adaylar tarafından merak ediliyor.  Deniz Kuvvetleri uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır? sorusunun yanıtı da yoğun bir şekilde araştırılıyor. 2 Ağustos tarihinde başlayan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş alımı başvurularının sonuçları 5 Eylül 2019 tarihinde açıklandı. Adaylar başvuruların nasıl yapıldığını ve sınavın ne zaman yapılacağını merak ediyorlar. Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Yılı Uzman Erbaş Temini seçim aşaması faaliyetleri 09-20 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Deniz Kuvvetleri uzman erbaş alımlarına dair merak edilenlerin tümüne haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz. İşte tüm detaylar... 
 

MEMUR ALIM İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 
DENİZ KUVVETLERİ UZMAN ERBAŞ ALIMI YAPIYOR
Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Yılı Uzman Erbaş Temini seçim aşaması faaliyetleri 09-20 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.
 
Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görevli Sözleşmeli Erlerden Uzman Erbaşlığa Geçiş sınavına girecek adayların sınav çağrı ilanı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yapılacaktır.
 

PERSONEL TEMİN MSB.GOV.TR SAYFASI

 
 
DENİZ KUVVETLERİ UZMAN ERBAŞ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? 
Adaylar başvurularını https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden çevrimiçi (online) olarak yapacaktır. Halen silahaltında olan adaylar çevrimiçi başvurularını yaptıktan sonra, kıt’a özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilk amirine (nitelik belgelerinin hazırlanması için) müracaat edeceklerdir.
 
Adaylar eğitim ve mesleklerine göre en çok beş tercih yapacaktır. Tercihlerindeki kontenjana girememeleri ve istekli olmaları halinde ve idarenin ihtiyaçları doğrultusunda Genel Tercih seçeneğini işaretleyebileceklerdir. (Genel tercihe uygulama sınavları olan sınıflar ile Deniz Piyade, Kurbağa Adam branşları dahil değildir)
 
Adayların çevrimiçi (online) başvuru ekranını doldurmalarını müteakip adayların başvuruları T.C.Kimlik numaraları ile başvuru merkezinde kayıt altına alınacaktır.
 
Başvurusu kabul edilen adaylara, faaliyet takviminde belirtilen tarihte internet üzerinden seçim aşamalarına katılmaları için çağrı yapılacaktır. Adayın internet üzerinden başvuru durumunu takip ederek yapacağı işlemleri öğrenmesi kendi sorumluluğundadır.
 
Adaylara gerekli görüldüğü takdirde telefon veya kısa mesaj (SMS) ile bilgilendirme yapılabileceğinden, adayların kendilerinin ya da kendilerine ulaşabilecek yakınlarının cep telefonlarını başvuru esnasında doğru ve eksiksiz beyan etmeleri faydalarına olacaktır.
 

 
Halen askerlik görevini yapmakta iken başvuran adayların seçim aşamasına çağrılması durumunda;
 
Birlik Komutanlıkları ve Kurum Amirliklerince düzenlenen örneği uzman erbaş yönetmeliğine uygun olarak doldurulmuş nitelik belgesini, başvuru dilekçesini, haklarında adli veya askeri mahkemelerde (disiplin kurulu dahil) işlemi olanlara ait ilgili belgeleri, varsa RDM sürecine ait tespitler ile arşiv araştırması sonucu da seçim aşamalarına gelirken kapalı ve mühürlü zarf içerisinde getirilecektir. Bu zarf hiçbir şekilde adaylar tarafından açılmayacak olup, kapalı ve mühürlü bir şekilde Per.Tem.D.Bşk.lığına teslim edilecek,
 
Adayların nüfus cüzdanı ve askeri kimlik belgeleri ile sınava katılacak,
 
Sınavlar ve sağlık raporu işlemleri süresince MY52-13 TSK Er ve Erbaş Yönergesi’ne göre diğer izinler kapsamında (sınav belgelerini ibraz etmeleri halinde kanuni izinlerine mahsuben) izin verilecek,
 
Sınav tarihleri dağıtım iznine denk gelen adaylar için nitelik belgesi acemi eğitimi gördükleri Eğitim Birlik Komutanlığı tarafından doldurulacaktır.
 
NOT : Nitelik Belgesi 80 puanın altında not verilmiş olan adaylara notu tebliğ edilerek tebliğ belgesi şahsi dosyasına konulacak, bu adaylar sınavlara katılamayacaktır. Ayrıca adaya ait başvuruyla ilgili herhangi bir belge, resmî evrak kanalı ile gönderilmeyecektir.