8 Aralık 2021 Çarşamba / 4 CemaziyelEvvel 1443

Vodafone, tarım akademisi ile Ermenekli çiftçinin yanında

Dün açılışı yapılan Ermenek Vodafone Tarım Akademisi ile bölgenin tarımsal zenginliğini değerlendirmeye yönelik çiftçilik eğitimi verilerek yeni bir gelir kaynağı yaratılması hedefleniyor.

1 Mart 2015 Pazar 07:00 - Güncelleme: 1 Mart 2015 Pazar 07:00

Ermenek’te yaşanan elim maden kazasından sonra bölgede alternatif istihdam ve gelir olanaklarını hayata geçirecek ‘Ermenek Vodafone Tarım Akademisi’ Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından açıldı. Türkiye Vodafone Vakfı (TVV), Ermenek Belediyesi ve Tarım Bilincini Geliştirme Derneği (TABİDER) işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Ermenek Vodafone Tarım Akademisi’ ile bölgenin tarımsal zenginliğini değerlendirmeye yönelik çiftçilik eğitimi verilerek yeni bir gelir kaynağı yaratılması hedefleniyor. 2 ay boyunca fidan, seracılık ve bölgede çokça bulunan tıbbi ve aromatik bitkiler konularında toplam 120 saatlik eğitimi tamamlayan çiftçiler, mobil iletişim teknolojileri desteğini de alarak, ürünlerini pazarlama fırsatı bulabilecek. Açılış konuşmasını yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan “Vodafone, bu projeyle hem kendi işletmecilik hizmetlerini verecek, hem de vatandaşlarımızla sosyal yönden bütünleşme imkânı bulacak. Vodafone, bu akademi sayesinde dünyadaki en son gelişmeleri çiftçilerimizle paylaşacak ve çiftçilerimizi daha modern tekniklerle tarım yapma imkânına kavuşturacak” dedi.

İhtiyaca cevap verecek

Vodafone Türkiye’nin “Dijital Dönüşüm Hareketi” çerçevesinde yalnızca teknoloji yatırımlarını değil bu dönüşümde kaldıraç etkisi sağlayacak sosyal ve hizmet yatırımlarını da önemsediklerini belirten Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt de şunları söyledi: “Ermenek’e yaptığımız ziyaretlerimiz neticesinde bölgemizin ihtiyacına cevap vereceğine inandığımız bir sosyal sorumluluk projesi hazırladık. ‘Ermenek Vodafone Tarım Akademisi’ ile Ermenek ve bölgemize yeni istihdam ve gelir alanları yaratacağımıza ve ülkemizin tarımsal değerlerini yeni çiftçiler yetiştirerek önemli noktalara getireceğimize inanıyoruz.”