12 Haziran 2024 Çarşamba / 6 ZilHicce 1445

Yapay zeka Togg hakkında yazdı: Türkiye için yeni bir dönemin başlangıcı olacak

Yapay zeka robotu ChatGPT, Türkiye'nin yerli ve milli otomobil markası Togg hakkında bir metin oluşturdu. ChatGPT'nin yazdığı metinde, 'Bu hamle, Türk otomotiv sektörü için yeni bir dönemin başlangıcı olarak görülüyor.' ifadeleri yer aldı.

AA17 Mart 2023 Cuma 18:21 - Güncelleme:
Yapay zeka Togg hakkında yazdı: Türkiye için yeni bir dönemin başlangıcı olacak

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (Togg), yıllardır beklenen otomobilini tanıttıktan sonra, şimdi de ön siparişler için başvuruları kabul etmeye başladı.

ChatGPT'nin derlediği bilgilere göre, başvurulara yoğun ilgi gösterilirken, Togg, 2023 yılında toplam 20 bin araç teslim etmeyi hedefliyor.

Togg için başvuru ücreti olarak 60 bin TL talep ediliyor. En ucuz modelin fiyatı ise 953 bin TL olarak belirlenmiş durumda.

Togg'un 3 farklı versiyonu bulunurken, araçlar 6 farklı renk seçeneğiyle sunuluyor.

Gemlik, Anadolu, Kula, Kapadokya, Oltu ve Pamukkale isimli renk seçenekleri arasından seçim yapılabiliyor.

Togg'un Türkiye'nin otomobili olması nedeniyle, aracın üretimi Türkiye'de gerçekleştiriliyor. Şirket, bu hamlesiyle hem Türkiye'nin otomobil üretim kapasitesini artırmayı hem de otomotiv sektöründe yerli bir markanın varlığını sürdürmeyi hedefliyor.

2022 yılında seri üretime geçen Togg'un ilk teslimleri nisan ayında yapılacak. Bu hamle, Türk otomotiv sektörü için yeni bir dönemin başlangıcı olarak görülüyor.

Not: Bu haber metni yapay zeka robotu ChatGPT tarafından oluşturulmuş, AA muhabirleri Tolga Yanık ve Abdulkadir Günyol tarafından yayına hazır hale getirilmiştir.