16 Ağustos 2022 Salı / 19 Muharrem 1444

Canan Karatay ''Bu besini tüketen hasta olmaz'' diye duyurdu! Her derde deva

Canan Karatay hastalıklara karşı 3 besinin tüketilmesini tavsiye etti. Son zamanlarda artan yaz hastalıklarına karşı da etkili olan besinlerin reçetesini Canan Karatay şu sözleriyle belirtti. İşte detaylar...

1 Temmuz 2022 Cuma 21:58 - Güncelleme:

Türkiye'nin yetiştirmiş olduğu önemli hekimlerden Canan Karatay yaz aylarında hastalanan kişilere karşı önemli tavsiyelerde bulundu. 3 besinin tüketilmesine dikkat çeken Canan Karatay bağışıklığın güçlü olması gerektiğini belirtti. Yaz aylarında yaşanan rahatsızlıkların da bağışıklığın zayıf olmasından kaynaklandığını söyleyen tecrübeli doktorun tavsiyelerini sıraladık. İşte detaylar...

CANAN KARATAY REÇETESİ

Bağışıklığın güçlü olmasının çok önemli olduğunu söyleyen ünlü doktor ev yoğurdu, ev turşusu ve turşu suyu ise bağırsaklardaki dost bakterilerin çoğaldığını belirtti. Bağışıklığın güçlendiğini de dile getiren Canan Karatay bu 3 besinin mutlaka tüketilmesi gerektiğini söylüyor.

EV YOĞURDU VE EV TURŞUSUNUN FAYDALARI

Turşu suyunun düzenli tüketimi ile kasların güçlenmesi sağlanır. Kas arasında zaman içinde toksinler birikir. Tuşu suyu da bu toksinleri atmanıza yardımcı olur. Ve bu sebeple hastalıklara karşı önemli bir vazife görevi görür.

Ev yoğurdu ise, yüksek miktarda probiyotik içerir. Bu bağırsak dostu bakteriler ise bağırsak duvarında bulunan ve besin emilimini sağlayan villusların yapısını koruyarak, bağırsak hareketlerini düzenler.